Rafa i umor jači od Novaka, prvi i treći set za zaborav i što kraće sećanje

Komentari: 8
Španac je šampion Mastersa u Rimu

Rolerkoster od meča odigrali su Novak Đoković i Rafael Nadal u finalu Rima. Prvi set je dobio Nadal s nevertovatnih 6:0, u drugom se Novak vratio i dobio gas a 6:4, a u trećem odlučujućem je Španac ipak bio bolji, svežiji i raspoloženiji pa je na taj način uspeo da slomi otpor najboljeg tenisera sveta - 2:1 (6:0, 4:6, 6:1).

Mora se, nažalost, priznati da je Nadal danas bio bolji, ali i mora se odati priznanje Novaku kako se vratio u meč posle izgubljenog seta i to bez dobijenog gema. Posle 142 seta koji su Rafael Nadal i Novak Đoković, prvi put je neko dobio set sa 6:0. I to je uspeo Španac, a dovoljno je samo pogledati rezultat pa sve da vam bude jasno.

Očigledno je bilo da Đokoviću nedostajalo snage, da je bio premoren posle duela sa Huanom Martinom Del Potrom i Dijegom Švarcmanom. Imao je manje vremena za odmor od Nadala koji je na startu bio dosta svežiji, motivisaniji, odmorniji, spremniji za meč. Videli smo i protiv Švarcmana da Đoković nema snage, a danas je to protiv moćnog Nadala bilo još očiglednije u prvom setu, pa je Španac lako dolazio do nekih vinera, a da Novak nije uspeo ni da krene na lopticu. Igrao je kratko, tromo, neprepoznatljivo, a Nadal je sve iskoristio i poveo sa 1:0 u setovima bez izgubljenog gema.

Moralo je da se desi čudo pa da se situacija preokrene.

Novak je do prvog gema stigao na početku drugog seta kada je dobro odservirao, ali nekako nije delovao kao da je spreman da pruži jači otpor Nadalu. Međutim, mic po mic Novak je uprkos zdravoj logici počeo da igra sve bolje, pa iako je imao mnogo problema sa smečevima, uspeo je da uprkos izgubljenom prvom setu bez osvojenog gema dobije drugi i izjednači na 1:1.

Pokazao je Novak neverovatnu prihološku stabilnost, ali je to učinio i Nadal pa je na startu trećeg seta napravio brejk, opet najviše zbog promašaja Novaka. Nastavio je u istom ritmu, izdržao napade srpskog tenisera i na kraju osvojio Rim. Ipak je Nadal kralj šljake i najbolji igrač na ovoj podlozi u istoriji tenisa.

I sa ovim porazom je Đoković povećao prednost u odnosu na Nadala na prvom mestu tako da sve ovo, osim rezultata i utiska, i nije baš toliko loše za Đokovića. Ali ovaj duel će hteti što pre da zaboravi.