Srbin se plasirao u treće kolu mastersa u Madridu pobedom nad Tejlorom Fricom
Novak lagano prošao američki test

Prvi reket sveta, Novak Đoković solidno je odigrao prvi meč na ovogodišnjem izdanju mastersa u Madridu (šljakasta podloga na otvorenom, nagradni fond 7.021.128 €) plasiravši se u treće kolo, to jest osminu finala. Srpski as nije blistao, ali nije se ni puno mučio te je praktično rutinski, bez mnogo gubljenja vremena i snage za 66 minuta u dva seta, rezultatom 6:4 i 6:2 savladao momka od kojeg je bio bolji nedavno u Monaku, Amerikanca Tejlora Frica.

Protivnik mu je bio po meri za početak takmičenja i ispitivanja forme nakon slabog nastupa u Monte Karlu, ali opet nedovoljno dobar da ga ozbiljno testira i pokaže da li je napredovao između dva mastersa. Istina, srpskog tenisera su u jednom delu meča mučila kontaktna sočiva, ali ga to nije previše omelo da u laganom ritmu prebrodi Frica. Bilo kako bilo, Beograđanin je igrao solidno, čini se bolje nego u onte Karlu protiv 53. igrača na ATP listi, posebno u drugom setu u kome je brzo došao do dva brejka što je i konačno prelomilo susret.

Plasmanom u treće kolo Nole je odbranio prošlogodišnji plasman u Madridu i tada osvojenih 45 poena i dodao još toliko, tako da mu se konto već povećao. Naredni protivnik mu je pobednik meča između Argentinca Dijega Švarcamana, koji još čeka protivnika, to jest pobednika odmeravanja između Francuza Žeremija Šardija i domaćeg tenisera Alberta Ramosa Vinjolasa. Meč će najverovatnije biti na programu u četvrtak.

Zanimljivo je istaći da je Novakov meč sa Fricom iz lože čuvenog teniskog stadiona "Manolo Santana" pratio naš proslavljeni fudbalski stručnjak i nekadašnji selektor Srbije, Radomir Antić.

(FOTO: Reuters)