Pratite sa nama finale Australijan opena
KRAJ: Đoković - Tim 3:2 (6:4, 4:6, 2:6, 6:3, 6:4)

Vesti uživo

13:46

6:4, 4:6, 2:6, 6:3, 6:4

KRAJ! Novak Đoković je osvojio osmu titulu u Melburnu! Bravo, majstore! Đoković - Tim 3:2 (6:4, 4:6, 2:6, 6:3, 6:4).

13:41

6:4, 4:6, 2:6, 6:3, 5:4

Dominik Tim uzvraća udarac. Novak je imao nekoliko grešaka koje su ga na kraju koštale gema. Nadamo se da neće imati veće posledice i da će se Srbin sabrati u mini-pauzi.

13:38

6:4, 4:6, 2:6, 6:3, 5:3

Nastavila se bespoštedna borba i u osmom gemu petog seta, žilavi Austrijanac je uzvraćao udarce, ali je Novak Đoković na kraju uspeo da da povede sa 5:3. Srbin je na gem do titule...

13:30

6:4, 4:6, 2:6, 6:3, 4:3

Pretio je Novak, pretio, tražio rupu u odbrani Tima, došao do brejk prilike, ali je Tim odlično odservirao i produžio si nadu.

13:23

6:4, 4:6, 2:6, 6:3, 4:2

Opasno je podigao nivo igre naš as za kraj ovog teniskog maratona, Tim nije osvojio niti poen u ovom gemu.

13:19

6:4, 4:6, 2:6, 6:3, 3:2

Austrijanac pokušava da igra maksimalno agresivno, jer mu ovo finale polako klizi iz ruku. Finale koje je već video kao dobijeno pre samo sat vremena. Pripretio je Nole i ovaj put, ali nije još jednom slomio upornog protivnika.

13:13

6:4, 4:6, 2:6, 6:3, 3:1

Brejk potvrđen, ali ne bez muke. Imao je Tim dve brejk prilike da odmah vrati milo za drago Đokoviću, ali je naš as te poene odigrao baš čvrsto ne dozvolivši si luksuz gubljenja krucijalne prednosti.

Novaku je pripalo šest od poslednjih sedam gemova.

13:07

BREJK! 6:4, 4:6, 2:6, 6:3, 2:1

Brejk za Novaka, brejk koji bi lako mogao da reši pitanje šampiona Australijan opena. Tim je u velikom problemu, ali ne valja ga otpisati

13:04

6:4, 4:6, 2:6, 6:3, 1:1

Đoković rutinski osvaja gemove na svoj servis i deluje sve bolje na terenu, mada se čini da se čuva za veliki krešendo.

13:00

6:4, 4:6, 2:6, 6:3, 0:1

Finale i prvi meč koji Srbina igra na ovom Australijan openu duže od tri sata. Tim dobija prvi servis gem odlučujućeg seta

12:56

NIJE JOŠ KRAJ! 6:4, 4:6, 2:6, 6:3

Poput Hudinija Novak se izvukao iz nemoguće situacije, Naravno, još nije preuzeo meč, ali lako bi to mogao da uradi u odlučujućem setu.

Da podsetimo, ukoliko bude 6:6 u gemovima igra se super taj-brejk do 10 osvojenih poena.

STATISTIKA 4. SETA

12:53

BREJK ZA NOVAKA! 6:4, 4:6, 2:6, 5:3

Dvde vezane brejk prilike za Đokovića, drugi iskorišten nakon greške Tima. Zrak svetlosti na kraju tunela... Naš as sada servira za izjedančenje u setovima.

12:50

6:4, 4:6, 2:6, 4:3

Novak sve lakše dobija svoje servis gemove, ali nikako ne uspeva da iskoristi prilike na Timovim

12:44

6:4, 4:6, 2:6, 3:3

Pokušava Novak da načne rivala, ali mu se nikako ne ide. U svakom slučaju, konačno smo dobili finale kakvo treba, sa nadmetanjem, dugačkim poenima i gklasnom publikom. Prethodna dva seta su bila obeležena fizičkim mučenjem Đokovića.

12:38

6:4, 4:6, 2:6, 3:2

Odličan gem za Đokovića, pokazao je da se fizički vratio, jer su očigledno tablete koje je dobio od zvaničnog lekara turnira počele da funkcionišu. To je dodatno razbudilo njegove navijače koji se, kao i mi nadaju čudu i velikom preokretu. Ako uspe kojim slučajem, to će biti podvig za anale

12:37

6:4, 4:6, 2:6, 2:2

Dobar servis gem Tima u momentima kada mu naš as preti povratkom u meč

12:30

6:4, 4:6, 2:6, 2:1

Prva brejk prilika za Tima u četvrtom setu, koju je Novak anulirao sjajnim izlaskom na mrežu. Đoković je malo promenio taktiku, jer zapravo nema šta da izgubi - više rizikuje, jer nema vremena da čeka greške protivnika.

12:27

6:4, 4:6, 2:6, 1:1

Tim iskusno drži dovoljan nivo igre da ne dozvoli iznenađenje, dok Nole pokušava da se vrati.

12:23

6:4, 4:6, 2:6, 1:0

Novak deluje malo fizički bolje na početku četvrtog seta, a i deluje da su mu se navijači konačno razbudili. Više nema vremena za kalkulaciju, mora da igra na sve ili ništa.

12:06

TIM SVE BLIŽE TITULI - 6:4, 4:6, 2:6

Uz manje probleme, to jest brejk priliku koju je naš as početnički prodao, Tim je priveo ovaj set kraju. Novak mora odmah da zaboravi, izbriše iz sećanja treći set. Pitanje je naravno da li fizički naš as može da osigura preokret...

Zanimljivo je da je Tim propustio prvu set loptu zahvaljujući duploj grešci, a setimo se one sa kraja prvog seta koja je donela prednost Đokoviću. To je pokazalo da se i Austrijanac muči sa koncentracijom i pritiskom važnosti meča. Bilo kako bilo, on sada vodi.

STATISTIKA 3. SETA

12:04

6:4, 4:6, 2:5

Ako ima nečeg pozitivnog to je da mu se esrvis izgleda vratio, pa će mu biti lakše da dođe do eventulanog preokreta. Ali, budimo iskreni, to će se teško dogoditi, no Noleta nikada ne treba otpisivati

12:00

6:4, 4:6, 1:5

Tražio je Đoković pomoć lekara zbog problema sa kretanjem. Deluje kao da su mu noge preteške, a šta je uzrok, ostaje da se vidi. Dotle, Domnik Tim nastavlja da igra svoju igru i hita ka prvom grend slem trofeju

11:58

6:4, 4:6, 1:4

Važno je da ne bude nula... i taj jedan osvojeni gem u ovakvim okolnosti za Novaka je dobar podsticaj za nastavak meča

11:55

6:4, 4:6, 0:4

Dominik Tim se ne zaustavlja, ne dozvoljava Novaku da digne glavu. Ovaj set je praktilno izgubljen za srpskog asa.

11:47

DUPLI BREJK ZA TIMA - 6:4, 4:6, 0:3

Dve vezane brejk lopte za Tima, a druga iskorištena nakon nove greške Srbina. Publika je u ekstazi pokazavši da ni u Melburnu ne može da računa na prednost na tribinama.. Voda je definitivno na vodenici momka iz Viner Nojštata koji pritom ni sam ne pruža vrhunsku predstavu.

11:44

6:4, 4:6, 0:2

Imao je priliku Novak, ali je nije iskoristio. Deluje da je kriza možda i prošla, ali ako nešto želi da napravi mora da poboljša servis, mada Tim ima slične brojke kada se pogleda ceo meč. Ipak, u poslednjih sat vremena jasno je da se aktuelni šampion ozbiljno muči.

11:35

BREJK ZA TIMA, NOVAK DELUJE LOŠE - 6:4, 4:6, 0:1

Po završetku drugog seta Đoković je otišao do svlačionice da sredi taj problem koji ga muči. Šta je u pitanju nije poznato, ali se prethodnih mečevima mučio sa stomakom, ali i sočivima. Definitivno ima neki problem, što se može videti i po njegovom kretanju, ali i samom izgledu i teškom disanju nakon svake malo duže razmene udaraca.

Tim bez većih problema dolazi do brejk prilike koju nekim čudom ne koristi iako je imao čist zicer, ali drugu mu bukvalno poklanja Novak što je bilo dovoljno za brejk.

11:26

TIM VRAĆA EGAL U FINALE - 6:4, 4:6

Zasluženo Tim izjednačuje u setovima, ali na tome može da se zahvali i Novaku koji ne igra šamponski poslednjih pola sata. Šta je problem nije poznato, ali deluje napeto i nervozno.

STATISTIKA 2. SETA

11:23

RIBREJK TIMA KOJI SERVIRA ZA DRUGI SET - 6:4, 4:5

Taman kada se činilo da se Novak vratio u drugi set, on nas je demantovao. Slab gem na njegov servis uz mnogo grešaka i bukvalno poklonjen ribrejk timu koji sada servira za izjednačenje u setovima.

11:16

NOVAK VRAĆA BREJK - 6:4, 4:4

Veoma važan gem je pripao našem asu. Pokušavao je na sve načine Nole da spase drugi set, ali mu nije išlo. I Tim je igrao hrabro, koristi i sve veću podršku publike, no Đoković je konačno vratio pun fokus i naterao ga da pogreši za 4:4.

11:10

6:4, 3:4

Bar je popravio igru na svoj servis naš as, ako ništa drugo. Odbranio je bez problema ovaj servis gem, ali mu ponestaje vremena da vrati egal u set.

11:07

6:4, 2:4

Pojačao je igru Novak, dodao i malo strpljenja i odmah je stigao do nove brejk prilike, no opet je prepustio Timu inicijativu u tom poenu. Slabo, previše slabo igra na najvažnije poene (kada moramo da se ponavljamo), a to može skupo da ga košta.

Što je još zanimljivije, Timovi navijači su daleko glasniji od Noletovih.

11:02

6:4, 2:3

Nakon serije gemova u kojima se prilično mučio, Beograđanin konačo deluje da je raščistio sa problemima u glavi koje je imao proteklih 10-ak minuta. Valjda je tako, jer ako nastavi sa slabom koncentracijom, mogao bi zaista vrlo brzo loše da prođe.

Sada mora da krene da vrati rezultatski egal u drugom setu, da mu se protivnik ne bi potpuno opustio i razigrao.

10:58

1:3

Tim potvrđuje brejk, ali deluje da se Novak nakon kraćeg "sna" budi. Čudan period igre za našeg tenisera koji kao da se više muči sa svojom glavom nego sa protivnikom.

10:49

BREJK ZA TIMA - 6:4, 1:2

Đoković definitivno ima mali problem sa servisom, koji ga ne služi najbolji ovog jutra, a i Tim ga odlično čita, tako da teško dolazi do laganih poena. Duplom servis greškom daje priliku Austrijancu za rani brejk koju ovaj nije iskoristio poslavši loptu daleko u aut nakon udarca bekhendom. Inač, taj udarac mu je slaba tačka u finalu koju naš as za sada znalački koristi.

Tim je imao još dve šanse, iskoristivši tu treću. Slab period igre Novaka.

10:46

6:4, 1:1

Tim prvi put osvaja gem bez izgubljenog poena, što mu sigurno daje nadu. Novak se ispromašivo poslednjih nekoliko poena, što je verovatno rezultat blagog pada koncentracije, a ne toliko pritiska sa druge strane mreže,

10:43

POČETAK 2. SETA - 1:0

Novak se malo opustio naikon osbvajanja prvog seta i odigrao zaista savršen gem. Deluje kao da namerava da još više podigne nivo igre, videćemo kako će njegov protivnik odgovoriti.

10:34

TIM POKLANJA 1. SET - 6:4

Prvi set poen za Novaka u ovom gemu i još jedan propuštena prilika, pre svega zahvaljujući hrabroj igri njegovog protivnika. Slabo igra naš as na najvažnijim poenima, kao da nije dovoljno odlučan nego čeka da protivnik pogreši. A on sve manje greši...

No, probio se do druge brejk prilike, a onda je Tim konačno posustao. Dupla servis greška za predaju prvog seta aktuelnom šampionu.

STATISTIKA 1. SETA

10:28

5:4

Definitivno, egal je vraćen na teren što je uvuklo nervozu u Đokovića. Prlično je napet, ali samo na momente. Ume on da iskontroliše negativne emocije. U svakom slučaju u narednom gemu Tim servisa da o(p)stane u prvom setu finala AO.

10:24

4:4

Tim potvrđuje brejk iako je bio pod velikim pirtiskom. Kako to obično radi, tako je i ovaj put Novak odmah napao, stigao do brejk prilike koju nije iskoristio pre svega zahvaljujući odličnom servisu Tima. Srbin previše prilika propušta, ali ih i neprestano stvara.

10:19

BREJK ZA TIMA! 4:3

Kao u fudbalu, kada ne iskoristiš previše prilika, protivnik kaazni. Dve vezane brejk lopte za Tima i odmah prva iskorištena zbog greške iz bekhenda našeg asa. Ovo pokazuje koliko je Austrijanac opasan i nepokolebljiv.

10:13

4:2

Kada se činilo da će Austrijanac lagano dobiti svoj servis gem, Novak je pojačao tempo i ponovo došao do izjednačenja, nažalost ne i novog brejka. Jedino što Tima i dalje koliko-tokliko drži u setu je servis, ali što se tiče igre u terenu, Novak dominira.

Tim je do sada izgubio 14 poena na svoj servis, a Đoković samo tri.

10:07

4:1

Za razliku od Tima, Novak lagano osvaja svoje servis gemove. Sve deluje kao nastavak prošlogodišnjeg finala u kojem je Novak pregazio Nadala.

10:03

3:1

Pod velikim je pritiskom "izazivač". Novak ga bukvalno bombarduje, uglavnom na bekhend kojim ne uspeva da uradi ništa značajnije,. Ali, servis ga drži za sada iznad vode iako je bio blizu novog brejka.

09:58

3:0

Strašan početak Novaka Đokovića koji je rešio da od starta pokaže ko je gazda Rod Lejver arene. Ako se nastavi ovako Timu se ne piše dobro

09:50

BREJK! 2:0

Drugi gem i već je krenulo sa dugačkim, temperamentnim razmenama. Tim deluje solidno, ali naš as još solidnije. Austrijanac se odmah našao u problermu pošto je tri puta bilo 40:40, ali se uz pomoć odličnih servisa odbranio. Ali za kratko pošto je Srbin iskoristio prvu brejk priliku.

09:46

FINALE JE POČELO!

Prvi je u finalu Australijan opena 2020 servirao Đoković i osvoji ga bez ikakvih problema.

09:30

Srbija na tribinama

Australijan open je možda i jedini grend slem na kojem Novak može da računa na veliku podršku sa tribina. Na to9m,e su zaslužni našu ljudi koji žive na najmanjem kontintntu. Ljubav prema matici koja ih je većinom uglavnom na ovaj ili onaj oterala od sebe ipak nije presahla, te je pokazuju kada god mogu. Sa jakom podrškom i našem asu će biti mnogo lakše da se izbori sa odlilnim protivnikom.

09:08

Vreme na terenu

Dominik Tim je imao mnogo više problema na putu do finala od Đokovića. Austrijanac je proveo igrajući 18 časova i 24 minuta, a Srbin 12 sati i 29 minuta. Sem toga Tim je odigrao 23 seta, a naš as četiri manje.