Pratite dešavajanja sa prvog meča muškog singl polufinala Vimbldona
KRAJ: Đoković - Bautista Agut 2:1 (6:2, 4:6, 6:3, 6:2)

Ovo je 10. sučeljavanje Srbina i Španca, a trenutno je 7-3 za našeg asa. Međutim, na poslendja dva, koja su pritom igrana početkom tekuće sezone Agut je uspevao da stigne i set i brejk prednosti i da trijumfuje. Istina, u Dohi i Majamiju Nole je bio daleko od vrhunske forme, za razliku od sadašnje situacije kada je tip-top.

Moglo bi da bude naporno, dugo, ali ne i neuzbudljivo, jer je u pitanju ipak polufinale najvećeg teniskog turnira na svetu.

PRENOS PRATITE NA LIVE STREAM NA SAJTU MOZZARTBET.COM

***kvote su podložne promenama

(Foto: Reuters)

Vesti uživo

16:54

KRAJ! 6:2, 4:6, 6:3, 6:2

To je to, Novak Đoković je prvi finalista ovogodišnjeg Vimbldona, gde će braniti prošlogodišnju krunu! Bautista Agut je u ovom osmom gemu pružio jak otpor, Đoković je potrošio dve meč lopte, pa je tek iz četvrtog pokušaja završio ovaj meč u svoju korist posle nešto manje od dva časa i pedeset minuta igre.

16:51

6:2, 4:6, 6:3, 5:2

Nije se previše potresao Đoković, štaviše lako je Bautista Agut završio ovaj gem u svoju korist. Sada očekujemo da Nole doda gas i na svoj servis završi meč i plasira se u finale. Čekamo, lagano...

16:49

JOŠ JEDAN! 6:2, 4:6, 6:3, 5:1

Novak je stigao na prag trijumfa, možda će to već izvesti na protivnikov servis! Đoković je majstorski odradio ovaj gem i napravio veliki posao, stigao do četiri gemova prednosti i sada bez većih problema može da privodi meč kraju!

16:46

BREJK! 6:2, 4:6, 6:3, 4:1

Novi servis gem i novi brejk za Novaka Đokovića. Drugi u četvertom setu, čini se dovoljno za miran završetak ovako nepotrebno napetog i burnog meča.

16:42

6:2, 4:6, 6:3, 3:1

Brejk je bez problema potvrđen i sada se mnogo lakše diše. Nije jasno i dalje šta se desilo tokom jednog dela igre kada je Bautista Agut dominirao. Nadamo se da ćemo saznati nakon susreta

16:39

BREJK! 6:2, 4:6, 6:3, 2:1

Novak je ponovo imao brejk priliku, ponovo se RBA našao na konopcima, ali ovaj put nije uspeo da se izvuče. Brejk velik kao kuća i još jedan dokaz da se onaj, šampionski Novak vratio na Centralni teren

16:23

6:2, 4:6, 6:3, 0:1

Pritisnuo je Đoković, očigledno osvežen nakon osvajanja trećeg seta, odmah servis protivniku na početku četvrtog. Sada već mnogo lakše čita Bautistu Aguta koji počinje i da greši. Imao je brejk prilike, ali je Španac odigrao izvanredno i spasao se. Barem za sada

STATISTIKA 3. SETA

16:15

Treći set je Novakov - 6:2, 4:6, 6:3

Velika kriza je, nadamo se završena što je potvrdio osvajanjem treče seta i ponovnim vođstvom Đokovića. Bautista Agut je malo usporio, a i naš as igra daleko bolje nego u drugom delu meča. Ključ je retern, koji je ipak proradio, ali i debeli živci.

16:07

6:2, 4:6, 5:2

Da i dalje ne funkcioniše sve u njegovoj igri, Đoković je pokazao na svom servis gemu ponovo dopustivši brejk prilike oponentu koji odlično reaguje iz defanzive. Srećom, servis ga dobro služi, a i čini se da se malo smirio pa sada on češće dobija duže pa sada on poene. Glavno je da je brejk potvrđen.

16:03

BREJK! 6:2, 4:6, 4:2

Prva brejk prilika za našeg asa nakon one dve u prvom setu i odmah je koristi. Deluje da se polako vraća na svoj nivo.

15:57

6:2, 4:6, 3:2

Prvi,, očekivano preti Bautista Agut koji nije tako ubeljiv kao u drugom setu, ali je ipak i dalje bolji od Novaka. Igra svoju igr, a Đoković jednostavno nema odgovora. Nekako je prvi tensier sveta ipak sačuvao i treći servis gem u trećem delu susreta. Ako je nešto dobro, bar je počeo malo bolje da servira. Samo još da se popravi na reternu, biće mnogo lakše.

15:54

6:2, 4:6, 2:2

Nastavlja se po starom, to jest Novak očajno igra na reternu, jedva osvaja poene protivnika, dok se muči u "njegovim" gemovima. Ne miriše na dobro, a to govori i ponašanje Beograđanina koji ne pokazuje znake oporavka.

15:43

6:2, 4:6, 1:1

Uspeo je Đoković konačno nakon čitavog seta da ugrozi servis protivnika, ali nedovoljno za brejk. Retern, možda i najjače oružje našeg asa danas mu ne služi nizašta. A i servis mu nije bolji. Agut u suštini čeka da se Nole "sam ubije" i ta taktika ga odlično služi. Posebno na važnim poenima.

15:38

6:2, 4:6, 1:0

Pauza između drugog i trećeg seta po svemu sudeći nije mnogo pomogla branitelju titule na Vimbldonu koji nastavlja sa slabom igrom. Španac retko greši, ali i ne igra "svemirski" , tako da prisustvujemo maloj blamaži našeg tenisera. Nekako ipak osvaja prvi gem treće dela meča.

STATISTIKA 2. SETA

15:25

Izjednačenje u setovima - 6:2, 4:6

Roberto Bautista Agut je pokazao zašto je jedan od tensiera koji umeju da pobede Novaka Đokovića. Nije paničio zbog slabog opvaranja meča, već je podigao nivo igre i zasluženo izjednačio. Novak očajno izgleda i igra i nema sumnje da je Španac trenutno favorit da se nađe u finalu. Ima još sasvim dovoljno vremena da se Srbin probudi, najmanje još dva seta, ali to mora da uradi što pre.

15:24

6:2, 3:5

Đoković skuplja greške iz gema u gem i to naročito kada udara forhendom. Tužna slika na Centralnom terenu na kkavu nismo baš navikli. Agutu je sotao samo gem do izjednačenja u setovima koje je više nego zaslužio. Mada mu je, ruku na srce umnogome pomogla preslaba igra našeg tenisera.

15:18

6:2, 3:4

Mnogo se muči Đoković, posebno na njegov servis jer ne samo da ne uspeva da napadne protivnika, nego se i jedva spašava. Pročitan mu je servis, naročito kada gađa bekhend Španca i to je veliki problem. Ovakva igra ga nigde drugde neće dovesti nego do poraza. Ali, nekako se držii dalje samo sa jednim brejkom minusa, aiko ih "zaslužuje" više

15:06

6.2, 2:3

Španac igra lagano i kvalitetno, a Novak se muči. Tu su i nove brejk lopte za njega koje ipak ne uspeva da iskoristi. Đoković je definitivno u velikom problemu i nije jasno šta je. Dopustio je da mu u nekoliko minuta odmora između dva seta igra naglo padne i sada ne uspeva da nađe izlaz, jer je i protivnik opustio ruku.

15:02

Statistika kaže - Novak

Novak Đoković ima neverovatan skor na Vimbldonu pošto uzme prvi set. Naime do sada je zabeležio 62 pobede i samo jedan poraz i to predajom Rafelu Nadalu 2007. zbog zdravstvenih problema.

Ali, takođe treba znati i to da je Agut uzpeo da preokrene na njihova poslednja dva odmeravanja.

14:59

6:2, 1:3

Situacija se bukvalno u trenu u potpunosti okrenula i sada Novak greši (već pet neiznuđenih grešaka), a Agut igra sigurno, sa planom. Brzo je Đoković izgubio na stečenoj psihološkoj prednosti i sada Španac diktira tempo i od njega zavise gemovi. Lako je potvrdio brejk.

14:56

BREJK za Aguta - 1:2

Došao je Španac i do prvih brejk lopti, i to dve vezane i odmah iskoristio prvu. Ovo nije smeo Novak da dopusti, ali šta je tu je.

14:49

Počeo 2. set - 1:1

Bez izgubljenog poena na servise otvrili su drugi set Đoković i Agut. Prvi set je trajao samo 37 minuta, a naš as je dominirao u praktično svim aspektima igre. Ako zadrži ovaj nivo igre i ne dopusti proitvniku da se izvuče iz problema, mogao bi da završi posao u tri seta.

STATISTIKA 1. SETA

14:46

Novak uzima 1. set - 6:2

Prvi reket sveta i branitelj titule iskoristio je stegnutosti protivnika, ali ga je i uništio vrhunskim tenisom. Španac je u velikoj neprilici i ako nešto ne promeni preti mu surova sudbina i sudar sa realnošću.

14:44

5:2

Još samo jedan gem je ostao Novaku da zaključi prvi set u svoju korist, a prošlo je tačno pola sata od početka meča

14:30

4:1

Španac se malo razmrdao, razbudio pa i preti, mada ne previše ozbiljno. Novak je za sada neprelazan i prilično lako rešava i problematične situacije.

14:20

3:0

Brejk je potvrđen uz malo mučenja. Novak deluje impresivno, dok se čini da je Agutu na početku vidan problem prilagođavanja na najvažniju tenisku scenu na svetu, prepuni Centralni teren "Ol ingland kluba". To potvrđuje i čak 10 neiznuđenih grešaka u prvia četiri gema

14:16

BREJK! 2:0

Lagano je odbranio Novak svoj prvi servis, a onda odmah napao protivnikov iskoristivši prvu od dve vezane brejk prilike! Odličan početak, kakav braniocu titule i treba.

14:08

Elita na tribinama

Kako to tradicija nalaže poslednjih dana Vimbldona na tribinama se okuplja britanska i svetska elita. Ovaj put na legendarnom Centralnom terenu našli su ser Aleks Ferguson, glumci Hju Grant i Džad Lou, te legendarni tv prezenter i borac za očuvanje prirode, ser Dejvid Atenboro.

14:06

Grkinja sudi

Grkinja Eva Azderaki je glavni sudija ovog susreta, a Đoković je odabrao da prvi servira