Teniser iz Sombora preokrenuo protiv Soze i sada ide na Rubljova
I Krajinović u drugom kolu Dubaija

Srpski teniser Filip Krajinović pridružio se Novaku Đokoviću u drugom kolu ATP 500 turnira u Dubaiju (tvrda podloga na otvorenom, nagradni fond 2,8 miliona dolara). Kao što smo i najavili bio je to napet meč na startu ovog prestižnog takmičenja koji je potrajao tri seta, zašta je MOZZART dao kvotu, i to pred samo odmeravanje od čak 2,60. Ko nas je poslušao....

Iako je Žoao Soza ponovo bio "voćka čudnovata" srpski teniser je uspeo da preokrene i na kraju nakon 124 minuta igre slavi rezultatom 4:6, 6:3 i 6:3. A na putu do trijumfa je uspeo da spasi čak devet od 11 brejk lopti rivala, što je i odlučilo pobednika, te je ujedno i izjednačio u skoru sa Portugalcem.

Naredni protivnik Krajinoviću je opasni, mladi Rus Andrej Rubljov koji je u prvom kolu sa 6:4, 6:4 bio bolji od kvalifikanta iz Italije, Lorenca Musetija. Biće to njihovo već četvrto odmeravanje, a za sada je prednost od 2-1 na strani Somborca.

(Foto: Reuters)