Srpski as povećao prednost na ATP listi
Đoković: Nedostajalo mi je malo gasa, pola koraka...

Najbolji teniser sveta Novak Đoković nije osvojio masters u Rimu, ali nije očajavao posle poraza od Rafaela Nadala (2:1). Očigledno je bilo da srpski as nije na svom nivou, da ga je slomio naporan raspored i manje vremena za oporavak, ali je za utehu to što je povećavao bodovnu prednost na ATP listi.

Pored toga, koliko god bio umoran, pa prvi set izgubio sa 6:0, Novak je uspeo da dobije drugi deo meča (6:4), da se vrati u igru za trofej. U trećem setu rezultatska klackalica u uvodu je prevagnula na stranu Nadala i to je bila prelomna tačka posle koje više nije moglo nazad.

Đoković je posle meča, uz sve komplimente pobedniku, rekao da nije bio na svom nivou.
Drago mi je što sam posle svega uspeo da se izborim za treći set. Imao sam u prva tri-četiri gema malu šansu na osnovu momentuma iz drugog seta. Ali, nedostajalo mi je malo gasa, pola koraka, pogotovo na bekhendu, a on je to jako dobro iskoristio. Bio je prejak, igrao je sjajno tokom cele nedelje“, priznao je Novak.

Posle Rima sledi mala pauza pa – Rolan Garos. Nadalovo omiljeno poprište, ali i teren na kojem će Đoković ponovo juriti osvajanje „Nole slema“, da drži istovremeno sva četiri grend slem trofeja u rukama.
Nadal je prvi favorit, pa idemo mi ostali. Tim igra veoma dobro, može svakog da pobedi, Fonjini je veoma kvalitetan... Kada se igra na tri dobijena seta, uz dan pauze, očekujem da svi budu u dobroj formi“, istakao je Novak Đoković.

Najbolji teniser sveta će od ponedeljka imati 12.355 bodova, dok će Nadal imati 7.945. Razlika je posle Rima porasla za nešto više od 200 bodova u Novakovu korist.