Srbija 3/3! Terzić se malo kockao, Tijana i Brankica za set i po utabale pobedu

Komentari: 3
Rezerve na kraju overile trijumf

Odbojkašice Srbije nastavljaju da melju protivnike na EP u Turskoj. Svetske i evropske šampionke imaju maksimalan učinak posle tri kola, a nova žrtva je bila Francuska koja je pružila veći otpor nego što se očekivalo.

Srbija je slavila 3:1 (25:19, 25:13, 17:25, 25:23) iako je opet kao protiv Bugarske imala neke padove u igri. Ponajviše zahvaljujući odluci selektora Terzića da sredinom meča odmori nosioce igre i pruži šansu rezervama.

Srbija je opet slabije ušla u meč kao u mečevima protiv Finske i Bugarske. Nije išao servis na početku i Francuskinje su brzo došle u prednost od 6:2. Srbija je uspela da zaustavi nalet protivnica i da spreči veći rezultatski deficit, ali je serijom grešaka opet zaostajala četiri poena  - 12:16. Pri vođstvu Francuske 19:16 je izgledalo da Srbija gubi set. A onda je usledila strašna serija svetskih i evropskih šampionki. Razgoropadila se Tijana Bošković i blistala u seriji od 10:0 kojom je Srbija preokrenula i osvojila set. Francuskinje nisu znale šta ih je snašlo... Čak 10 od 25 Srbije u prvom setu je osvoijila Tijana Bošković uz sjajan procenat uspešnosti u napadu od preko 50 odsto.

U drugom setu je Srbija krenula dosta sigurnije i igrala onako kao što se očekivalo. Napad je bio mnogo sigurniji i efikasniji, a u ovom setu je blistala Brankica Mihajlović. Ona je u tom intervalu osvojila osam poena. Srbija je imala stabilnu prednost što je Terziću omogućilo da promeša karte i uvede neke rezerviste. Na kraju je bilo ogromnih 25:13.

Srpski selektor je pomislio da sa rezervistima može da privede posao kraju, ali to baš i nije ispalo idealno kao što je zamislio. Iako je Srbija vodila 10:4 u trećem setu i išla ka pobedi, stvari su se zakomplikovale bez Tijane Bošković, Maje Ognjenović i Brankice Mihajlović na terenu.  Katarina Lazović i Ana Bjelica su imali loša napadačka rešenja, Francuska je ušla u strašnu seriju od 10:0 i preokrenula set u svoju korist.

Uprkos gubitku seta, selektor Zoran Terzić je ostao pri stavu da odmori najbolje igračice i da u četvrtom setu veruje rezervistimna. Francuska je vodila od početka seta i kada je došla od prednosti 19:16, izgledalo je da je nadomak izjednačenja u setovima. Ipak, rezervistkinje su vratile selektoru na ukazano poverenje i zaigrale dobro u finišu meča. Bjanka Buša je imala neke sjajne poteze i Srbija je došla do dve meč lopte. Iskoristila je drugu i zabeležila treću pobedu.

Tijana Bošković i Brankica Mihajlović su sa po 14 osvojenih poena za nepuna dva seta bile najefikasnije u timu Srbije. Po 10 su osvojile Bjanka Buša i Maja Aleksić.

Srbija sledeći meč igra prekosutra protiv Grčke i veliki je favorit, a onda u poslednjem kolu ima najjaču proveru u grupi protiv domaćina Turske.