Poljska zadržala nadu za odlazak na završni turnir Lige nacija

Savladan je Japan u četiri seta

Krenulo je loše po Poljake, ali se završilo na najbolji način. Pobedom nad Japanom, inače petom vezanom, ova selekcija se nenadano uključila u borbu za odlazak na završni turnir Lige nacija. Samuraji su uspeli da uzmu samo set protiv raspoložene evropske selekcije, 3:1 (22:25, 25:19, 27:25, 25:20).

Japanci su bolje otvorili meč u Lajpcigu, iako su Poljaci uspevali koliko-toliko da održe korak. To na kraju nije bilo dovoljno da se osvoji ovaj period igre, pa su Samuraji dobili prvi set rezultatom 25:22.

U drugom setu, Poljska je reagovala na pravi način. Dobrom igrom, naročito na prijemu, došla je do nekoliko zaista lakih poena, što je trasiralo put ka izjednačenju u setovima, 25:19.

Treći period igre nam je doneo najviše drame, pošto se moralo igrati na razliku. Do dva poena prednosti su na kraju prvi došli Poljaci, koji su tako došli na korak od velike pobede, 27:25.

Dobru igru pružili su i u četvrtom, ispostaviće se završnom, setu. Nisu želeli ništa da prepuste slučaju i izgube jedan poen odlaskom u peti set, pa su snažno krenuli i u ovaj deo igre. Na kraju su ga rešili rezultatom 25:20 u svoju korist za konačnih 3:1 u setovima.

Naredni meč igraće protiv domaćina ovog vikenda, selekcije Nemačke, dok će poslednji duel igrati protiv Portugala. Japanci će se sastati sa istim rivalima, samo u obrnutom redosledu. Oni su još davno izgubili i teoretske šanse da odu na završni turnir.