Italija je bila bolja sa 3:1 u setovima
Podmlađena Srbija pala u Koneljanu

Srbija nije izdržala, Italija je slavila u trećem meču drugog vikenda Lige nacija. Na kraju je bilo 3:1 u setovima - 25:27, 25:17, 27:25, 25:23.

Srbija, koja igra u podmlađenom sastavu, u italijanskom Koneljanu pružila je jak otpor domaćinu, ali na kraju nije uspela da dođe do četvrtog trijumfa u Ligi nacija. Velika borba se vodila u četvrtom setu. Do samog kraja Srbija se borila, kako bi izvukla makar peti set i jedan bod. Međutim, Italija je uspela da dobije i ovaj set 25:23 i na taj način se dočepa sva tri boda.

Ekipa Zorana Terzića došla je u Koneljano u kombinovanom sastavu, nije bilo Brankice Mihajlović, Stefane Veljković i Tijane Bošković, dok su Italijanke igrale skoro u svom najboljem sastavu. I to se videlo na terenu.

Nakon poraza od SAD i pobede nad Dominikanskom Republikom, izabranice Zorana Terzića sada su izgubile su Italiji.

Očekivano, najbolja igračica kod Italijanki bila je Paola Egonu koja je na ovom duelu osvojila 32 poena, pa je sigurno bila veoma motivisana zbog poraza Italijanki od Srbije na Svetskom prvenstvu.

U reprezentaciji Srbije istakla se Katarina Lazović sa 16 poena, dok je 14 upisala Ana Bjelica. Srbija je osma na tabeli Lige nacija sa po tri pobede i poraza, dok je Italija treća sa pet trijumfa iz šest utakmica.