Meškov nastavio seriju pobeda, Gomel tone sve dublje

Ekipa iz Bresta ne zna za poraz u prvenstvu od septembra

Potpuna dominacija Meškova iz Bresta u elitnom rangu beloruskog rukometa se nastavlja. Član Lige šampiona i Seha lige udario je danas još jednu recku u šampionatu savladavši ubedljivo nemoćnu Mašeku na strani – 19:35 (12:16).

Bio je to peti poraz koji je Mašeka pretrpela od lidera prvenstva ove sezone u isto toliko mečeva. U prvom poluvremenu su se domaći još i nekako držali. Razlika od četiri poena bila bi dostižna da je u pitanju neki drugi tim, ali sa ekipom iz Bresta to ne ide tako.

Gosti su odličnom igrom u nastavku sve više uvećavali prednost nad protivnikom i na kraju se zaustavili na 16 golova razlike, tako prekinuvši mini seriju domaćih od tri uzastopne pobede. Ujedno, to je bio 24. trijumf Meškova u 25 prvenstvenih utakmica. Jedini poraz od SKA Minska na startu sezone odavno je zaboravljen.

U drugom meču se upravo gorepomenuti SKA sastao sa najslabijim timom šampionata, ekipom Gomela. Bio je to šesti međusobni duel ove dve ekipe u sezoni i ponovo je, kao iz prethodnih pet, kao pobednik izašla ekipa iz Minska – 33:27 (17:10).

Meč je rešen već u prvom poluvremenu kada se domaćin odvojio na sedam razlike. Gomel je u nastavku pružio znatno veći otpor, čak i postigao više golova u drugom delu, ali to nije bilo dovoljno za bilo kakvo iznenađenje.

Tabela se posle ovog poraza nije menjala. Gomel ostaje zakucan za dno sa svega pet pobeda u 26 mečeva, dok SKA nastavlja pohod ka Meškovu koji se nalazi na čelu tabele. Mašeka je daleko od vodeće dvojke, pa iako se nalazi na trećoj poziciji, od vrha je deli 23 odnosno 27 bodova.