Junost deklasirala Soligorsk i došla na korak do titule

Siguran trijumf gostiju iz Minska

Uzeo je Soligorsk brejk u Minsku pre samo četiri dana, ali je kod kuće sve uspeo da prospe i tako faktički da mogućnost Junosti da pred svojim navijačima proslavi titulu u nacionalnom hokejaškom prvenstvu. Tim iz beloruske prestonice večeras je bio izuzetno dominantan, pa je trijumfom bez primljenog gola poveo sa 3:1 u seriji i došao do mogućnosti da za dva dana dođe i do četvrte pobede i titule – 0:3.

Već u prvoj trećini, Junost je povela sa dva gola razlike. Nakon 18 minuta igre Vsevolod Kaškar uspeo je da probije led i tako sa igračem više donese prednost ekipi iz Minska. A samo koji sekund kasnije, tačnije oko pola minuta nakon prvog pogotka, viđen je i drugi.

I dalje je Junost imala igrača više, a ovoga puta su sjajnu akciju napravili Mihail Stefanovič, Vladislav Jeremenko i Maksim Parfejevec, koji je stavio tačku i postigao drugi pogodak za svoj tim.

Druga četvrtina nam nije donela nove golove, što je ukazivalo na to da će Soligorsk teško doći do podviga. Sve je potvrđeno već koji minut po početku poslednjeg dela igre. Ponovo se u strelce upisao Vsevolod Kaškar, koji je na asistenciju Aleksandra Koglajeva postigao treći gol za Junost i tako postavio konačan rezultat.

Tim iz Minska se tako nalazi na korak do odbrane titule, koju su osvojili i prethodne sezone kada su nakon pet utakmica nadigrali Neman iz Grodna.