Tim iz Čajetine ostvario važnu pobedu
Zlatibor nadigrao Dunav

Košarkaši Zlatibora ubedljivo su savladali Dunav rezultatom 86:66 na otvaranju petog kola i tako stigli do druge recke u takmičenju.

Zlatibor je kontrolisao najveći deo utakmice, a posle dobrog naleta u završnici prve četvrtine već je imao dvocifrenu prednost u rukama (24:14). Gosti su pokušali da se vrate u meč, ali je njihov otpor ubrzo slomljen. Do poluvremena Zlatibor je već imao preko 20 poena viška, a u nastavku susreta distanca se samo povećavala...

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Nikola Pavlović s 14 poena, Bogdan Riznić dopisao je poen manje, dok je Stefan Krstajić ubacio 11 poena. Iskusni Nikola Rondović ubacio je devet poena.

Kod gostiju po 14 poena ubacili su Mladen Grušanović i Nemanja Žigon, dok je najprijatnije iznenađenje ekipe Aleksandar Beloica na kraju skupio pet poena, šest skokova i po dve asistencije i blokade. Dunav ostaje jedini tim u obe grupe bez pobede...