Trento preplivao Moraču, Unikaha slavila u Poljskoj

Komentari: 3
Italijani dobili dramu u Podgorici

Loše je Budućnost krenula u novu sezonu Evrokupa. Drugo kolo – drugi poraz. Ovog puta na svom terenu, od italijanskog Trenta, koji je dobio dramu u poslednjim minutima meča – 77:68.

Odlično su igrali Italijani, dobili su glatko prve dve četvrtine. Na poluvremenu je pisalo na semaforu 43:34 za goste. Budućnost se trgla u nastavku, dominirala je terenom u trećem delu meča, koji je dobila sa 25:13, pa je u poslednjih 10 minuta utakmice ušla sa tri poena prednosti – 59:56.

I umesto završnog udarca, Budućnost je krenula da pada. Trento je napravio seriju 13:2, poveo 69:61 i došao nadomak trijumfa. A, onda su stali i gosti! Podgoričani su ušli u seriju, a Danilo Nikolić je trojkom za 68:69 na minut pre kraja digao publiku na noge.

Klatno se od tog momenta ponovo pomerilo. Trento je pogodio trojku, pa Nikolić promašio novi šut, da bi Italijani sve rutinski odradili do kraja meča i još i ubedljivo slavili, ubacivši i šut za tri poena u poslednjoj sekundi.

Džastin Kobs je sa 19 poena i osam asistencija predvodio Budućnost, dok su na drugoj strani bolji od ostalih bili Džejms Blekmon sa 19 i Rašard Keli sa 15 poena i devet skokova.

Unikaha je upisala vrednu pobedu u gostima protiv Gdinje i sada ima bilans 2-0 na tabeli grupe D – 66:59.

Utakmica puna preokreta odigrana je u Poljskoj, Španci su dobili prvu četvrtinu sa 12:6, a Gdinja drugu sa 24:16, pa je imala prednost na poluvremenu.

Kvalitet Unikahe je došao do izražaja u nastavku, pa neke drame nije ni bilo. Tim iz Malage je u trećoj četvrtini poveo sa 34:33 i do kraja utakmice vođstvo više nije ispuštao.

Najbolji u pobedničkom sastavu bio je Dion Tompson sa 21 poenom, dok je srpski košarkaš Aleksa Avramović doprineo sa četiri poena.