To su ta pojačanja: Lebron dobio ozbiljnu silu u reketu, Dejvis spakovao 29, Hauard bezgrešan (VIDEO)

/ Izvor: mozzartsport
Komentari: 1
Slavlje Lejkersa, umalo tripl-dabl Dončića uz čak devet promašenih trojki, Gudurić se upisao sa penala

Preselio se letos Entoni Dejvis iz Nju Orleansa u Los Anđeles, a da bi to mogao da bude ispravan potez i da bi u paru sa Lebronom Džejmsom trebalo da donese Lejkersima bolje rezultate nego minulih sezona jasno je uočiti na početku ove. Klub iz Grada anđela je posle uvodnog poraza od gradskog rivala i prvog pretendenta na prsten, Klipersa, savladao najpre Jutu, da bi u Stejpls centru oružje položio i Šarlot, uz dominantnu partiju dvojice asova domaćeg tima – 120:101.

Mada su gosti bolje otvorili susret i sve do sredine treće četvrtine držali rezultatski priključak, tim trenera Franka Vogela ubacio je u brzinu više i lagano otklonio nedoumice oko pobednika. Pogotovo u prvom delu blistao je Entoni Dejvis, do odlaska na veliki odmor brojao je do 25, da bi meč završio sa ukupno 29 poena, a zabeležio je još 14 skokova, tri asistencije i tri „banane“. U košgeterskom smislu pratio ga je Lebron Džejms20 pogodaka, 12 asistencija, šest skokova – dok su prve dve zvezde imale sjajnu pomoć još jednog letošnjeg potpisnika, Dvajta Hauarda. Iskusni centar pristigao uz Vašingtona bio je nepogrešiv u realizaciji (16 poena, 8/8 šut iz igre), a deset skokova i četiri blokade omogućili su mu da ostvari indeks uspešnosti +23.

Najuzbudljiviji meč večeri igran je u Danasu, gde je Portland zahvaljujući tandemu Si Džej Mekalum (35 poena) – Demijan Lilard (28) slavio drugu pobedu posle uvodnog neuspeha protiv Denvera. Iako je domaćin samo u prvoj četvrtini ubacio 40 poena i pretio da nanese poraz Blejzersima, gosti su mic po mic topili prednost da bi na kraju pretrpeo prvi poraz u sezoni, uprkos čak 32 poena Kristapsa Porzingisa (ali i čak sedam promašenih penala). Maveriske je skupo koštao ne baš pohvalni učinak Luke Dončića kad je dalekometna paljba u pitanju, pošto je bivši igrač Reala pogodio samo dve trojke iz 11 pokušaja. Na kraju mu je samo jedno dodavanje nedostajalo do tripl-dabla (29 poena, 12 skokova, devet asistencija).

Boban Marjanović nije ulazio u igru u ekipi Dalasa, dok je još jedan srpski reprezentativac, Marko Gudurić, proveo šest minuta na parketu i postigao dva poena sa linije slobodnih bacanja u pobedi Memfisa nad Bruklinom, posle produžetka.