Spor početak i ekspresan nastavak Zvezde - Čovićevih 12 asistencija

Komentari: 10
Gosti poveli s 11:3 na startu, ali posle toga je Crvena zvezda zaigrala kako zna i lako stigla do pobede

Četvrta utakmica Crvene zvezde u Superligi Srbije - četvrta pobeda.

Nisu crveno-beli nešto briljirali tokom prvog poluvremena i na samom početku treće deonice, ali suštinski su odradili posao rutinski i na kraju dobili OKK Beograd na svom parketu sa 82:50. Na taj način je tim Milana Tomića dodatno učvrstio prvu poziciju na tabeli grupe A. Igrom u drugom poluvremenu crveno-beli su na kraju stigli do ubedljivog trijumfa sa priličnom razlikom.

Utakmica je počela vrlo neočekivano jer je OKK Beograd poveo u prvoj četvrtini sa 11:3 i uhvatio je crveno-bele sa manjom željom na samom startu. Podsećalo je to sve na muke Partizana protiv Tamiša, samo što se Crvena zvezda na vreme i mnogo brže trgla. Malo po malo je počela da se vraća u igru, a veoma bitna je bila trojka Ognjena Dobrića iz ćoška. Otpor Klonfera je trajao do polovine druge četvrtine, a tada je Crvena zvezda krenula da igra kako zna, počela je da igra bolju odbranu pa je i rezultat postepeno rastao.

Dušan Ristić je ubacio 15 poena, Dobrić 13, a Odžo je dodao 10.

Najbolji u prvom poluvremenu bili su Ognjen Dobrić i Majkl Odžo, dakle Zvezda je imala po jednog raspoloženog napada spolja i unutra, pa je sve to bilo dovoljno za vođstvo na poluvremenu od 42:29. Dakle, već tada su crveno-beli otišlo preko 10 razlike i imali su malo lagodniju situaciju.

Najzaslužniji za dobru igru OKK Beograda na startu su bili Luka Cerovina i Nikola Tanasković, ali je šampion ABA lige ipak pokazao da je dosta kvalitetniji tim, da ima dužu klupu i igrače koji drže stvari pod kontrolom kao što je na vreme bio Filip Čović sa osam asistencija u prvih 20 minuta. Na kraju ih je imao 12.

Tomić je tokom celog toka duela menjao igrače, dao je mnogima šansu da zaigraju, minutažu su imali i Aleksa Radanov i Marko Kešelj, ali uprkos tim rotacijama rezultat nije padao pa su crveno-beli konstantno bili na pristojnoj razlici, mahom većoj od 15 poena razlike.

U drugom poluvremenu se razigrao i Dušan Ristić koji je ponovo probao maksimalno da iskoristi minutažu i to je i uspeo tako što je posle Dobrića i Odža postao treći igrač u timu sa dvocifrenim učinkom na utakmici. I Nenadić je dobro šutirao za tri poena, imao je 3/3 i na taj način je Zvezda privela meč kraju.