Spektakularan preokret Barse u poslednjoj četvrtini - Mirotić pogodio za pobedu

Komentari: 8
Barsa je do prvog vođstva na meču došla tek tri sekunde pre kraja - 77:76

Šampionski preokret. Tako to rade veliki klubovi - pobeđuju i kada ne igraju najbolje, kada deluje da su u bezizlaznoj situaciji. Uspela je Barselona da nadoknadi ogromni zaostatak od 15 poena u poslednjoj četvrtini i ostvari pobedu na gostovanju Valensiji rezultatom 77:76, a junak meča bio je Nikola Mirotić, koji je tri sekunde pre kraja postigao odlučujući koš.

Valensija je vodila ukupno 39 minuta i 57 sekundi, ali nije bilo dovoljno za trijumf. Barsa je bukvalno iščupala pobedu, iako je početkom poslednje deonice delovalo da je to nemoguća misija. Međutim, ekipa Svetislava Pešića nije se predavala i to se na kraju i te kako isplatilo.

Dobro je domaći tim otvorio meč, vrlo brzo je bilo sedam razlike tokom prve deonice, a do dvocifrene prednosti Valensija je stigla početkom druge četvrtine. Uspela je Barsa u potpunosti da se vrati u meč serijom 10:0 i na poluvreme ode sa minus šest – 43:37. Raspucala se Valensija početkom drugog dela igre, te uspela da stvori velikih 16 razlike, a gosti su delovali prilično nemoćno. Takav utisak trajao je sve do početka poslednje deonice. Tada je Pešićev tim novom velikom serijom, ovoga puta 11:0, uhvatio potpuni rezultatski priključak. Ušlo se u poslednji minut utakmice sa četiri razlike za domaći tim, a onda smo na delu imali priliku da vidimo Barsin pobednički gen. Prvo je Aleks Abrines pogodio trojku, potom je usledila dobra odbrana, a u odlučujućem napadu, Mirotić je nakon sjajne finte pogodio pod faulom Morisa Ndura za potpuni preokret i ispostaviće se - pobedu.

Kod Barselone najefikasniji je bio upravo Mirotić, koji je ubacio 26 poena. Zanimljivo je to da je on bio jedini igrač sa dvocifrenim učinkom, a pratio ga je Adam Hanga sa devet, odnosno Viktor Klaver i Tomas Ertel sa po osam poena. U domaćem sastavu prednjačio je Fernando san Emeterio sa 17 poena, Bojan Dubljević imao je 14 uz čak 13 skokova, dok je Vanja Marinković proveo svega četiri sekunde na parketu.