Ekipa iz Užica doživela je prvi poraz na gostovanju još od novembra, pa je Borac tri kola pre kraja u odličnoj poziciji da odbrani titulu
Sloboda poklekla u Novom Pazaru, Borac na korak od odbrane titule

Konstantno je Sloboda pretila da ugrozi Borac na liderskoj poziciji Košarkaške lige Srbije. Odolevao je čačanski klub pobedničkoj seriji tima iz Užica i to mu se isplatilo. Sloboda je poražena na neugodnom gostovanju u Novom Pazaru rezultatom 94:82, pa je to Borac iskoristio da savlada Kolubaru sa 81:64 i tako načini veliki korak ka odbrani titule.

Nije u Lazarevcu domaći tim mogao do iznenađenja. Ekipa Marka Marinovića bila je preveliki zalogaj za Kolubaru, koja se nalazi u zoni koja vodi u Superligu Srbije. Lider KLS i ABA2 lige imao je manjih problema na startu utakmice, ali je vrlo brzo stigao do vođstva, koje je tokom prvog poluvremena uglavnom variralo između tri i sedam poena.

Odličan otpor pružili su izabranici Dušana Radovića tokom prvih petnaestak minuta, ali je Borac rešio pitanje pobednika krajem druge i početkom treće četvrtine, kada je napravio veliku seriju 18:0. Kolubara od ogromnog zaostatka od 22 poena nije uspela da se oporavi, pa su gosti iz Borca rutinski kontrolisali dešavanja na parketu do kraja susreta.

Stigao je trener Marinović da podeli minutažu, pa su desetorica igrača na parketu provela dvocifren broj minuta. Najefikasniji u Borcu bio je Dušan Miletić, centar na pozajmici iz Partizana, sa 18 poena za 22 minuta. Pratio ga je Radovan Đoković sa 11, dok je Nemanja Todorović ubacio poen manje. Domaćina je predvodio Vesli Majers sa 16 poena, dok je Mihailo Todorović dodao 14.

Ranije tokom dana u derbiju 23. kola, Novi Pazar je pred 500 gledalaca savladao Slobodu rezultatom 94:82 i praktično obezbedio učešće u ABA2 ligi naredne sezone. Ekipa iz Užica posle ovog poraza se oprostila od borbe za titulu, pošto tri kola pre kraja ima pobedu manje od Borca uz lošiji međusobni skor.

Novi Pazar i Sloboda odigrali su izuzetno efikasnu utakmicu u prvom delu sezonu, na kojoj je kombinovano postignuto 210 poena (Sloboda slavila 118:92). I sada su ekipe bile prilično napadački raspoložene, a domaći sastav serijom 9:0 stigao je do dvocifrene prednosti u drugoj četvrtini, iako su gosti izgledali mnogo bolje u prvoj deonici.

Razlika je nastavila da raste i u drugom delu igre, pa je na semaforu sredinom treće četvrtine pisalo 64:45 u korist Novog Pazara. Dugo neko nije nadigrao Slobodu kao što je to učinila ekipa Olivera Popovića. U finišu susreta sastav Vladimira Lučića samo je uspeo da smanji zaostatak, ali nedovoljno da bi ozbiljnije pripretio raspoloženom domaćinu. Slobodi je ovo bio prvi poraz na gostovanju još od početka novembra, kada je izgubila od Zlatibora.

Kod Novog Pazara istakao se Aleksandar Todorović sa 17 poena. Pratili su ga Nikola Korać sa 16 poena i deset asistencija, dok je Tarik Brunčević ubacio takođe 16 uz sedam skokova. U sastavu iz Užica Dimitrije Nikolić postigao je 20 poena, Tevin Foster dodao je 15 uz šest asistencija, dok je Ranko Simović upisao 13 uz osam skokova.