Uniks je to znao da iskoristi
Šest i po minuta praznog hoda Cedevite Olimpije
Marko Simonović u zelenom dresu Olimpije

Dve utakmice – dva poraza. Nije dobro počeo novi projekat Ljubljančana. Cedevita Olimpija je ima sve manje šanse da ove sezone igra bitnu ulogu u Evrokupu, pošto je posle neuspeha u duelu sa Darušafakom pretrpela udarac u bradu i u Kazanju. Bolji od tima Slavena Rimca bio je Uniks – 80:67.

Poslebno goste može da boli način na koji su ostali bez priželjkivanog brejka. Pred kraj treće deonice imali su čak 13 poena viška, a onda su neobjašnjivo stali, šest i po minuta nisu uspeli ništa da pogode, a prazan hod između dva pogotka Marka Simonovića ruski predstavnik je uspeda iskoristi, pređe u vođstvo i rutinski privede meč kraju. Dovoljno za premijerno slavlje u Grupi C, čime se iskupio za prošlonedeljni poraz u Breši.

U pobedničkom sastavu najviše poena skupio je Džamar Smit (21), pratili su ga Aleks Tajs (13) i Erik Mekalom (11), dok je u ekipi Cedevite Olimpija – koja je dala samo sedam poena u poslednjoj četvrtini –  bolji od ostalih, po košgeterskom učinku, bio doskorašnji srpski reprezentativac, Marko Simonović (13), a Rajan Boutrajt je borjao do 11. Bivši član Partizana Edo Murić i nekadašnji košarkaš Crvene zvezde Jaka Blažič zaustavili su se na „koti devet“.

U narednom kolu ove grupe Cedevita Olimpija ide u Brešu, dok Uniks putuje u Francusku na megdan Nanteru.

Pogledajte novu epizodu serije Ekipizza...