Saletov Virtus jedini na 100 odsto, Teodosić i Marković zajedno 11 poena

Komentari: 1
Ubedljiva pobeda tima Aleksandra Đorđevića

Slavni Virtus iz Bolonje je jedini neporažen tim posle četiri kola italijanskog košarkaškog prvenstva.

Tim koji sa klupe predvodi naša legenda Aleksandar Đorđević je večeras zabeležio i četvrtu pobedu u četiri meča. Nova žrtva je bio slabašni Pezaro koji je u gostima pregažen sa 94:79. Mogao je Vortus i ubeldjivije da pobedi, ali se opustio pred kraj i dozvolio domaćinu da spusti razliku ispod 20 poena.

Virtus je od početka vodio i povećavao prednost. Već u drugoj četvrtini je imao ogromnih 22 poena razlike, u trećoj vodio 26 razlike, da bi u poslednjem kvartalu primio čak 31 poen i dopustio Pezaru da smanji veliku razliku.

S obzirom na dominantnu igru u prvom poluvremenu i slav kvalitet protivnika, trener Đorđević nije mnogo forsirao prve zvezde tima Miloša Teodosića i Stefana Markovića. Imali su doziranu minutažu i nisu morali da se previše zamaraju.

Teodosić je meč završio sa osam postignutih poena, Marković je ubacio samo tri. Amerikanci u timu Virtusa su bili više košgeterski raspoloženi. Gejns je ubacio 19, Hanter 14, a Vims 13 poena.

(FOTO: twitter.com/Virtusbo)