S Fenerom uvek drama - Kalinićeva trojka smirila razigrani Tofaš

Vicešampion Turske imao 16 poena viška, ali je meč ponovo imao neizvesnu završnicu

Kada je Fenerbahče na parketu, ove sezone gotovo po navici postoji jedna, te ista mantra - dominiraj većim delom susreta, a onda isti pretvori u pravu dramu gde su sve karte otvorene. Nekoliko puta je Fenerbahče tako i gubio praktično dobijene utakmice kada igračima Željka Obradovića dođe "žuta minuta", ali u ovom nedeljnom matineu Nikola Kalinić nije dozvolio da se neizvesna završnica pretvori u poraz od Tofaša - 84:75.

Na šest minuta pre kraja susreta Melih Mahmutoglu je uz zvuk sirene i težak šut preko ruke odveo Fenerbahče do najvećeg vođstva od 16 poena (76:60), ali onda je usledio potop... Tofaš je najviše preko odbeglog sina Fenera Berka Urlua uspeo da u naredna četiri minuta gotovo potpuno istopi minus i natera domaćina da od pratkično dobijenog napravi veresiju... Ali, na minut pre kraja susreta najvažniji koš na utakmici pogodio je Nikola Kalinić. Srpski reprezentativac bio je siguran na šutu za tri poena i tako odveo Fenerbahče do velikih 82:75, posle čega je najbolji igrač utakmice Nando de Kolo sa penala potvrdio trijumf.

De Kolo je odigrao dominantnu rolu sa 19 poena (6/9 iz igre, 2/3 za tri), te devet asistencija, pet skokova i čak osam iznuđenih faulova za ukupni indeks 33! Kalinić je na kraju imao devet poena, četiri asistencije i dva skoka, dok je Jan Veseli ubeležio 12 poena i četiri uhvaćene lopte. Na drugoj strani najefikasniji bio je kapiten Bariš Ermiš sa 14 poena, dok su po 12 poena imali Muhsin Jašar i Berkan Durmaz.

Zanimljivo, Leo Vesterman je utakmicu počeo u startnoj petorci, ali je posle pet minuta izašao sa parketa i više se nije vraćao. Pred kraj utakmice kamere su ga uhvatile u civilu kraj klupe za rezerve... Dok je Fener dobijao utakmicu, Džejms Naneli se dobro zabavljao kraj terena i u svetlu aktuelne pandemije virusa korona iz prvog reda delio saigračima sredstvo za dezinfekciju...

James Nunnally with the assist of the yearpic.twitter.com/2u5liUCMsh

— Emiliano Carchia (@Carchia) March 15, 2020

Kada je reč o ostalim mečevima današnjeg programa, treba napomenuti da je veliko nezadovoljstvo vladalo jmeđu košarkašima u Turskoj zbog toga što se prvenstvo nastavlja u vreme pandemije virusa korona. Uprkos svemu, Efes mora na parket i šampion Turske je apsolutni favorit protiv Turk Telekoma. Tim iz Ankare nije dobio Efes pet godina, mada su svi okršaji od tada u Ankari završeni jednocifrenom razlikom. Ovog puta verujemo u ubedljiviji ishod.