Radnički krenuo sa plus 12, Zvezda odgovorila pobedom od 40 razlike

Komentari: 35
Ubedljiv trijumf crveno-belih na startu Kupa Radivoja Koraća i plasman u polufinale - 107:67

(Od izveštača MOZZART Sporta iz Niša)

Blagi šok na početku, a na kraju sama rutina. Delovalo je u prvoj četvrtini da je BKK Radnički spreman da "muški" odigra sa Zvezdom tokom čitave utakmice, ali je kvalitet crveno-belih došao do izražaja u nastavku, pa je upisana prilično ubedljiva pobeda kojom je Zvezda obezbedila plasman u polufinale Kupa Radivoja Koraća gde će sačekati boljeg iz meča Mega – Sloboda Užice, 107:67.

Najefikasniji kod Zvezde bili su Kevin Panter sa 23 poena, Vladimir Štimac sa 16 i Dejan Davidovac sa 13.

Letele su trojke Radničkog sa Krsta tokom te prve deonice, prednost je brzo stigla i do dvocifrene, ali su brzo na površinu isplivali kvaliteti u Zvezdinoj igri, pa su se crveno-beli preko Kevina Pantera i Čarlsa Dženkinsa vratili u igru i napravili preokret. Ključna za dalji razvoj utakmice bila je druga četvrtina tokom koje je Zvezda ubacila čak 35 poena, a primila samo 14, što je bila nemoguća misija za drugoligaša iz Beograda.

Veliku prednost crveno-beli imali su u reketu gde gotovo da nisu dopuštali Radničkom da se "ušunja". Tokom čitavog prvog poluvremena videli smo tek po koji put šut sa poludistance ili prodor, ali uglavnom se sve završavalo šutem za tri poena gde je dominirao Slobodan Dunđerski. Međutim, ponajbolji košarkaš tima sa Crvenog krsta je brzo upao u problem sa faulovima i Zvezda je nakon toga imala znatno lakši posao.

A kakav je to bio start za ekipu BKK Radničkog. Verovatno ni sami momci iz kluba sa Crvenog krsta nisu mogli da sanjaju da će nakon četiri minuta igre ekipi Crvene zvezde dati čak 16 poena. Nakon trojke Slobodana Dunđerskog sa više od pola terena, Radnički je otišao na dvocifrenu prednost, koja je iz minuta u minut samo nastavljala da raste i zaustavila se na maksimalnih plus 12 (9:21). Sipao je trojke Dunđerski kao da se nalazi na treningu i već nakon šest minuta igre došao je do dvocifrenog broja poena na svom kontu.

Zvezda je do kraja četvrtine uspela koliko-toliko da se konsoliduje i da poenima Kevina Pantera ublaži prilično veliki startni zaostatak na ovoj utakmici. Poenima Čarlsa Dženkinsa u poslednjem napadu, crveno-beli su prišli Radničkom na samo tri poena "iza leđa" – 25:28. Muški su se isprsili momci sa Crvenog krsta i pokazali su košarkašima Dragana Šakote da se neće tako lako predati.

Međutim, kako je počela druga četvrtina, tako su krenuli i problemi u igri Radničkog . Zvezda je gotovo ekspresno preuzela prednost, a istovremeno je krenula da pogađa sa distance preko Pantera i Davidovca, pa se razlika uvećavala iz sekunde u sekundu. Klub sa Crvenog krsta jednostavno nije mogao da parira takvom ritmu.

Držao se tu Radnički koliko je mogao, ali bez šuta sa distance koji ih je krasio u prvoj četvrtini, to nije bilo to. Sa druge strane, odbrana je bila prilično "šuplja" kod kluba sa Crvenog krsta, pa stoga i ne čudi što je Crvena zvezda u drugoj deonici ubacila čak 35 poena. Sasvim zasluženo, košarkaši Dragana Šakote došli su do preokreta i na pauzi imali čak 18 poena prednosti – 60:42.

Za razliku od uvodne dve četvrtine, treća je donela nešto slabiji ritam. Bez obzira na to, Zvezda je u potpunosti kontrolisala dešavanja na terenu, razlika je neprekidno rasla i već tada se samo postavljalo pitanje koji će rezultat biti viđen na kraju utakmice. Sastavu Radničkog se zaista ništa ne može oduzeti, borili su se koliko su mogli, pokušavali su da namuče crveno-bele, a u jednom trenutku su sa 28 poena razlike manjom serijom došli do minus 20.

Međutim, sve je to trajalo relativno kratko. Branko Lazić je ušao u seriju pogodaka, Radnički je nastavio da gubi lopte na drugoj strani igrališta i za tren oka Zvezda je napravila seriju od 9:0, čime je u poslednjih deset minuta košarke ušla sa 29 poena prednosti – 84:55.

Nastavljena je serija Zvezde i na startu poslednje deonice. Radnički dugo nije uspevao da dođe do poena, a na drugoj strani je bilo samo pitanje trenutka kada će Zvezda doći do "stotke". Tek nakon tri minuta "pala" je trojka Pavla Čegića, kojom su nominalni gosti prekinuli rezultatski post. Ali više od toga se nije moglo. Jeste Radnički večeras pokazao srčanost i želju, ali je Zvezda ipak pokazala da se trenutno nalazi daleko ispred srpskog drugoligaša. Trojkom Kevina Pantera, Zvezda je već na pet minuta do kraja utakmice ubacila sto poena.

Rutinski...

KUP RADIVOJA KORAĆA – ČETVRTFINALE: Crvena zvezda – BKK Radnički 107:67 (25;28, 35:14, 24:13, 23:12)
Dvorana: "Čair", Niš
Gledalaca: 4.500
Sudije: Siniša Prpa, Nemanja Ninković, Stefan Ćalić

CRVENA ZVEZDA: Braun 3, Lazić 7, Beron 11, Jagodić-Kuridža 1, Odžo 2, Panter 23, Davidovac 13, Dobrić 9, Gist 11, Dženkins 4, Simanić 7, Štimac 16

BKK RADNIČKI: Valjarević 16, Dunđerski 14, Perović 4, Lučić 8, Petrović 5, Lazović 2, Čepić 6, Pešić 4, Karadžić 3, Nikolić 2, Pavlović 3, Arsenović