Orlići uništili Bosnu i Hercegovinu!

Komentari: 1
U polufinalu sa Litvanijom
""

Juniorska košarkaška reprezentacija Srbije pregazila je vršnjake iz Bosne i Hercegovine rezultatom 82:50 (19:15, 18:9, 24:13, 21:13) i tako overila kartu za polufinale na Evropskom prvenstvu u Slovačkoj. A tamo je čeka - Litvanija.

Izabranici Vlade Jovanovića praktično su overili trijumf već posle dva kvartala igre, kada su imali čak 13 poena viška. Uz dominantno izdanje u drugoj četvrtini, kada su Orlići brutalnom odbranom ostavili protivnika na samo devet ubačenih poena.

U nastavku utakmice košarkaši Srbije zadržali su dobar tempo u odbrani i Bosnu i Hercegovinu zadržali na po 13 poena, ali su zato značajno dodali gas u napadu i u preostale dve četvrtine ubacili 24, odnosno 21 koš.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Aleksa Matić sa 12 poena (5/6 iz igre, 2/3 za tri), čemu je dodao po tri asistencije i skoka. Marko Pecarski je na kraju imao sedam poena i čak deset skokova, a zanimljivo je da su se svi igrači upisali u listu strelaca, dok su čak devetorica imali po šest ili više poena.

Kod Bosne i Hercegovine najbolji je bio Sani Čampara sa 24 poena, a zanimljivo je da je ekipa imala samo petoricu strelaca.

Polufinalni susret sa Litvanijom zakazan je za subotu od 20.15.

(FOTO: MN Press)