Novi Pazar našao lek za Klonfere, još uvek živi san o ABA 2 ligi

OKK Beograd bez rešenja za odličnog Malorija

Nakon samo jednog trijumfa u uvodnih 12 kola, košarkaši OKK Beograda su u poslednjih pet utakmica vezali isto toliko pobeda i stoga su sa velikim očekivanjima otputovali u Novi Pazar na jedno od težih gostovanja u ligi. Međutim, svakoj seriji nekad dođe kraj, a on se desio baš večeras u "Pendiku". Domaći su nakon sporog starta preuzeli konce u svoje ruke i došli do važne pobede, koja ih ostavlja u trci za plasman u ABA 2 ligu – 76:70.

Iako su imali više skokova i daleko manje izgubljenih lopti, košarkaši OKK Beograda to nisu uspeli da pretoče u poene, pa su nekoliko puta tokom utakmice upadali u manju "šutersku krizu", koje je domaćin uspešno iskoristio i za to vreme stekao nenadoknadiv kapital. Nisu ni domaći toliko blistali, ali su odigrali dovoljno dobro da upišu pobedu.

Na kraju, najefikasniji u redovima Novog Pazara bio je odlični Majkl Malori, koji je brojao do 21 poena, pa je zajedno sa Aleksom Novakovićem koji je ubacio 16 poena bio najzaslužniji za trijumf. Dvocifren je još bio Aleksej Nešović, koji je postigao 12 poena. Na drugoj strani, istakli su se Mladen Vujić sa 15 poena, te kapiten Nenad Miljenović, koji je završio na koti od 13 poena. Treba istaći i partiju Ace Langovića, koji je uz osam poena imao čak 15 skokova uz svoje ime.

Utakmica je počela baš onako kako su se gosti nadali. Igralo se brzo, otvoreno sa dosta trčanja, što je stil koji ove sezone daleko više odgovara sastavu Branka Milisavljevića. Njegova ekipa je u jednom trenutku otišla na deset poena prednosti, ali je to uspela da prokocka za samo 30 sekundi, pa je Pazar imao sasvim zadovoljavajuća četiri poena zaostatka nakon uvodnih deset minuta – 22:26.

Druga četvrtina bila je prava rovovska borba. Mali broj poena, naročito na strani gostujuće ekipe udostojila nas je odlične borbe, naročito u odbrani. OKK Beograd se solidno držao sve do pred sam kraj četvrtine, ali je tada počeo polako da pada, pa je Pazar trojkom Malorija na poluvreme otišao sa odličnih plus sedam, ako se u obzir uzmu sva dešavanja tokom prvog poluvremena – 44:37.

Nakon kraćeg otpora gostujuće ekipe na početku drugog poluvremena, Novi Pazar je serijom 13:0 uspeo da prelomi meč u svoju korist. OKK Beograd je dao sve od sebe da tu razliku bar donekle skrati kako se treći kvartal primicao kraju, u tome je donekle i uspeo, ali je domaćin imao velikih 13 poena kapitala pred ulazak u poslednju četvrtinu – 64:51.

Nisu želeli mladi momci Branka Milisavljevića tek tako da polože oružje u "Pendiku". Ponovo su pokazali da umeju da odigraju dobro, na dva minuta pred kraj prišli su na samo dva poseda zaostatka, ali snage za potpuni preokret ipak nije bilo. Novi Pazar je iskusno priveo meč kraju, te tako zabeležio važnu pobedu u borbi za plasman u ABA 2 ligu.