Neverovatna Sloboda se držala tri četvrtine, Simonović sa 32 poena sprečio veliko iznenađenje

Komentari: 6
Užičani mogu kući uzdignutih glava

(od specijalnog izeštača Mozzart Sporta iz Niša)

Odlična, požrtvovana Sloboda i još bolji odgovor Mege u poslednjoj deonici! Hrabri Užičani vodili su protiv Beograđana pune tri deonice, ali su u poslednjoj ipak izgubili goriva i prepustili pobedu ekipi u ružičastim dresovima, koja će se u polufinalu Kupa Radivoja Koraća sastati sa Crvenom zvezdom - 82:73.

Utakmicu je između ostalog obeležilo isključenje trenera Mege, Dejana Milojevića, koji je dobio dve uzastopne tehničke greške od glavnog sudije ovog meča, Aleksandra Glišića. Usledila je manja verbalna razmena, ali je sve završeno samo na rečima i meč je nastavljen. Baš u tim trenucima, Sloboda je napravila velikih osam poena prednosti.

Sjajan je to bio meč, sa visokim ritmom, dosta trčanja, što je uostalom stil u kojem tokom čitave ove sezone igraju Mega i Sloboda. Pogađali su Užičani neke neverovatne koševe, igrali su sa dosta požrtvovanja, a svaki koš su na klupi proslavljali kao pobedu. Sa druge strane, tim u ružičastim dresovima je tokom većeg dela utakmice imao problema na šutu sa distance, mada je to dosta korigovano u reketu gde je dominirao Marko Simonović. Međutim, kako je utakmica odmicala bilo je evidentno da Sloboda gubi ritam, što je Mega na iskoristila i u poslednjoj deonici je došla do velikog preokreta.

Potpuni egal smo gledali na početku utakmice. Obe ekipe su očekivano u visokom ritmu istrčale na teren, pa smo samim tim gledali odličnu i ujednačenu borbu. Košarkaši Slobode su najviše preko Ranka Simovića pokušavali da dođu do svojih poena na startu meča, kako iz reketa, tako i sa distance, dok je kod Mege ponovo sjajan bio Marko Simonović.

Kako je četvrtina odmicala, ipak, tako je Mega uspevala da se rezultatski odlepi. Nastavio je da ređa poene Marko Simonović, a priključio mu se i Nikola Mišković, pa je trener Užičana, Vlada Lučić, pokušao da odreaguje minutom odmora, koji je gotovo ekspresno urodio plodom. Sloboda se vratila u igru i na kraju prve četvrtine imala je samo dva poena zaostatka za članom ABA lige – 24:22.

Početkom druge četvrtine, Sloboda je napravila seriju od 10:3 kojom je čak prešla u vodstvo. Odlično su igrali Užičani, sa dosta požrtvovanja u odbrani i naterali su trenera Mege, Dejana Milojevića da sredinom ovog perioda reaguje minutom odmora, jer je prednost Era u jednom trenutku došla do plus pet (27:32). Zaista su Užičani u tom periodu igre u potpunosti opravdali visoko mesto na kojem se nalaze u Košarkaškoj ligi Srbije.

Mega je uspela da se vrati u meč, pa smo do kraja poluvremena na snazi gledali potpuni egal. Sloboda je uglavnom bila ta koja je diktirala prednost i bila koji korak ispred, ali Beograđani nisu dopuštali sastavu iz Užica da se previše odlepi.

Međutim, Sloboda je baš pred kraj deonice krenula u veliki nalet, pogodila je neke teške šuteve i počela je da stvara opipljivu prednost. Tada se na terenu desila i manja zbrka, sudija Aleksandar Glišić dodelio je dve tehničke greške treneru Mege, Dejanu Milojeviću, koji je odreagovao malo burnije. Sve se završilo samo na rečima, a košarkaši Slobode su tu priliku ugrabili da na poluvreme odu sa senzacionalnih plus osam – 39:47!

Ako je neko pomislio da će se Sloboda kojim slučajem zaustaviti tamo gde je stala na poluvremenu, grdno se prevario. Užičani su nastavili u apsolutno identičnom ritmu i poenima Dimitrija Nikolića su u na oko pet minuta pred završetak treće deonice otišli na dvocifrenu prednost.

Pokušavala je Mega da se vrati u meč, ali je svaki njihov nalet u trećoj četvrtini odbijan serijom Slobode na drugoj strani igrališta, sve do pred sam kraj perioda. Iako je klub iz Užica nastavio da igra angažovano, Beograđani su polako počeli da pronalaze put natrag. Poenima Simonovića, klub u ružičastim dresovima prišao je na tri poena zaostatka, a do kraja četvrtine Mega je uspela i da povede – 64:63.

Izgleda da je Užičanima ipak ponestalo goriva u poslednjoj deonici. Mega je otvorila ovaj period serijom od 11:0, čime je otišla na dvocifrenu prednost, koju je Sloboda do kraja žustro pokušavala da stigne, ali je svaki put odbijena od strane Beograđana, koji su u ušli i u dobar šuterski ritam. Iako su imali šansu da se rezultatski približe, Užičani je nisu iskoristili, pa je Mega opravdala ulogu favorita i prošla u polufinale.

Ipak, Sloboda može da otputuje u Užice uzdignutih glava, zbog sjajne utakmice koju je pružila. Sa druge strane, Mega polako počinje da se priprema za polufinale protiv Zvezde koje je na programu u subotu.

KUP RADIVOJA KORAĆA – ČETVRTFINALE: Mega Bemaks – Sloboda Užice 82:73 (24:22, 15:25, 25:16, 18:10)

Dvorana: "Čair", Niš
Gledalaca: 1.000
Sudije: Aleksandar Glišić, Radoš Arsenijević, Nemanja Vlahović

MEGA BEMAKS: Mišković 9, Peri 9, Atić 9, Simonović 32, Cerovina, Marjanović 2, Ašćerić 8, Tanasković 8, Šćekić, Mesiček 5
SLOBODA UŽICE: Simić 18, Pažin 10, Tadić 12, Nikolić 9, Simović 16, Foster 6, Aksentijević, Božić, Krstić, Matović, Đorđević, Ćubić 2