Nema spasa Baskoniji! Ivanović doživeo debakl po povratku na klupu

Komentari: 3
Alba deklasirala španskog evroligaša

Ni povratak Duška Ivanovića na klupu nije pomogao Baskoniji.

Crnogorski stručnjak je treći mandat na klupi baskijskog tima započeo katastrofom na gostovanju u Berlinu. Alba je dekalsirala Baskoniju 81:57. Nemački tim je tako prekinuo seriju od četiri uzastopna poraza u Evroligi, dok je Baskoniji ovo bio peti poraz na poslednjih šest utakmica u elitnom takmičenju. Baski su u poslednjih mesec dana u Evroligi uspeli samo da pobede Crvenu zvezdu u Beogradu i sve više gube nadu da će se dokopati plej-ofa.

Osim na početku prva četvrtine kada su u nekoliko navrata imali i vođstvo, gosti u većem delu meča nisu uspevali da pariraju sjajnoj Albi. Nemci su već pred kraj četvrtini imali dvocifrenu prednost, sredinom drugog kvartala je bilo i plus 17 za Albu koja do kraja meča nije dozvolila Baskoniji da se vrati u igri. Skoro cele tri poslednje četvrtine je Alba držala dvocifrenu prednost koja se postepeno povećavala. Kada su na kraju poslednje treće četvrtine poveli sa 20 razlike, bilo je jasno da su domaći košarkaši prelomili utakmicu.

Alba je za dva poena šutrala 50 odsto, a za tri poena je imala sjajnih 42 odsto (9/21). Sa druge strane, Baskonija je pogodila samo tri 19 šutnutih trojki. Imala je čak 19 izgubljenih lopti i samo 10 asistencija.

Islandski plejmejker Martin Hermanson je sa 18 poena bio najefikasniji u domaćem timu. Giedraitis je ubacio jedan manje, a Noko je imao po 11 poena i skokova. Dvocifreni su bili i Erikson (11) i Sikma (10 poena). U timu Baskonije je najefikasniji bio Šilds sa 11 poena. Podbacili su Džening (1/6 za tri), Stauskas (2/9 iz igre), Šengelija (0/6 za dva)...