Nastavlja se Armanijeva dubioza: Micov jedan od retkih pluseva, Jović dvocifren kod Himkija

Komentari: 1
Velika pobeda za tim iz Podmoskovlja - 78:69

Šta se dešava sa Armanijem? Gledamo isti scenario koji smo gledali prošle sezone. Kako se trka primiče kraju, tako tim iz Milana gubi korak, a večeras je zadobio težak udarac u vidu poraza od Himkija i to kod kuće - 78:69. Peti poraz na poslednjih šest utakmica. Čini se da Etore Mesina ne drži sve konce u svojim rukama…

Jako bitan meč je ovo bio za Armani koji se grčevito bori za ulazak u TOP 8. Himki je pred ovaj duel imao pobedu manje, ali je odigrao vrlo hrabro protiv Olimpije koja nije u savršenoj formi.

Tim iz Milana je imao četiri poraza na pet utakmica pre ove, dok je i Himki imao tri poraza i pobedu pred dolazak na ovaj duel.

Himki je u poslednje vreme malo počeo da igra bolju odbranu, videlo se to i večeras, pa je domaći sastav dao za prvih 10 minuta igre samo 16 poena. Uspeo je Armani da se malo stabilizuje, ali je Himki odigrao dosta bolje u trećoj četvrtini pa je na ulasku u poslednju deonicu tim iz Podmoskovlja vodio sa 59:51.

Početak poslednje deonice je bio prava šansa za domaćina da se vrati, međutim, to se nije dogodilo, već je Himki uspeo da izdrži i dođe do velike pobede u Mediolanum Forumu.

Najefikasniji u pobedi Himkija večeras bili su Aleksej Šved sa 18 poena (šutirao je 2/8 za tri poena), Jonas Jerebko koji je dodao 16 poena, 12 je ubacio Buker, a Stefan Jović je bio dvocifren sa 10 poena i tri asistencije.

Armani je predvodio Serhio Rodrigez sa 18 poena i osam asistencija, a dugo je najefikasniji bio naš Vladimir Micov sa 15 datih poena, mada ni njega nije išao šut za tri poena - 1/5. Kaleb Tarčevski je dodao 12 poena i samo su njih trojica bili dvocifreni.