Uniks nije mogao ništa u Podmoskovlju – 91:64
Marković i Dženkins blizu velikog finala – Šved pogodio šest trojki

Još samo jedan korak nedostaje Stefanu Markoviću i Čarlsu Dženkinsu do velikog finala VTB lige. Himki je na pravi način nadogradio brejk iz Kazanja , savladao Uniks u trećem meču, pa će o konačnom pobedniku polufinalne serije odlučivati na svom bunjištu. – 91:64

Bio je tim iz podmoskovlja favorit kao domaćin, ali niko nije očekivao da će tako lako savladati ekipu Uniksa. Gosti se u trećem meču serije nisu nimalo pitali.

Već posle deset minuta igre Himki je imao devet poena viška, do poluvremena je ta prednost otišla na +15. Prosto, Himki je morao da dobije ovaj meč, pošto je bio krutan u šutu spolja. Pogodili su domaći 17 trojki, tako da se odbrana Uniksa raspala.

Nezaustavljiv je bio jedan od najboljih evropskih igrača Aleksej Šved. On je meč završio sa 26 poena, pogodio je čak šest puta izvan linije 6,75. Tima je dodao 15.

Bivši reprezentativac Srbije Stefan Marković završio je meč sa sedam poena i dve asistencije. Za 15 minuta u igri Dženkins je postigao samo dva poena.

Kod Uniksa Mekkolum je postigao 15 poena.