Ludi minut uništio Igokeu, Mega više nije u zoni ispadanja

Komentari: 3
Tim Dejana Milojeviča ubacio deset poena za 60 sekundi na dva minuta pred kraj i došao do važne pobede u borbi za opstanak

Ispit sezone za Megu je uspešno položen! Ruku na srce, nije bilo baš lagano kako se isprva činilo, ali trijumf se piše. Košarkaši Dejana Milojevića ušli su danas u meč protiv Igokee svesni da samo pobeda dolazi u obzir i do nje su do kraja i došli u dramatičnoj poslednjoj četvrtini, uprkos činjenici da su sredinom druge imali 19 poena prednosti. Samim tim, po prvi put još od početka sezone, Mega se više ne nalazi u zoni ispadanja - 87:76!

Odlično je ovog jutra Megu služio šut sa distance tokom većeg dela utakmice, a uz pomoć velikog broja ukradenih lopti, košarkaši Dejana Milojevića su uspevali da “ograniče” Igokeu u napadu. Međutim, serija od 24:3 koju su napravili na prelomu između prve i druge četvrtine, poništena je na drugoj strani nizom od 19:4 do koje je došla Igokea u trećoj deonici, pa je sve na kraju rešavano u završnih nekoliko minuta.

Sve je bilo rešeno na tri minuta pred kraj. Tada je krenula "luda serija" Mege, tokom koje su ubacili čak deset poena za oko minut predvođeni odličnim Lukom Cerovinom, Kendrikom Perijem i Nikolom Miškovićem. Igokea nije uspela da se oporavi, pa je na kraju upisan važan trijumf.

Veoma je važna bila uloga Edina Atića, koji je odigrao "kapitenski" i svojom ulogom u napadu i odbrani umnogome je rasteretio ostale saigrače. I sam je pogodio neke važne šuteve sa distance, pa je uz Luku CerovinuKendrika Perija i Marka Simonovića danas predvodio “navalu”. Blistali su na drugoj strani Đorđe Gagić, koji dugo nije imao promašaj iz igre, kao i Kinan Evans, ali ponovo nedovoljno da se dođe do trijumfa.

Najefikasniji u redovima Mege bio je Kendrik Peri sa 19 poena, a dvocifreni su bili još Edin Atić sa 16 poena, kao i Marko Simonović i Luka Cerovina sa po 11 poena. Na drugoj strani, blistao je Đorđe Gagić sa 21 poenom i deset skokova, kao i Kinan Evans koji je ubacio 19 poena.

Nakon nešto sporijeg početka prve deonice, Mega je uhvatila ritam. I to kakav. Blistao je sa gotovo svih pozicija Edin Atić, pogađao je neke veoma teške šuteve sa distance, a na drugoj strani je za svega dva minuta došao do tri ukradene lopte, čime je uzeo veliki udeo u kreiranju serije od 24:3 na prelomu između prve i druge deonice. Odlično je Mega delovala u napadu, o čemu svedoči 30 ubačenih poena samo tokom uvodne četvrtine - 30:18.

Nakon solidnih nekoliko minuta u nastavku, gde su momci Dejana Milojevića u jednom momentu otišli na maksimalnih plus 19, usledila je reakcija Igokee. Predvođeni Kinanom Evansom, gostujući košarkaši prišli su nadomak jednocifrenog zaostatka, pa je strateg Mege sa dva tajmauta pokušao da razbudi ekipu. U tome je delimično uspeo, ali je Igokea na poluvremenu ipak imala solidnih 49:40, ako se u obzir uzmu sva dešavanja na terenu tokom prvog poluvremena.

Prilično energičan bio je i početak treće deonice. Mega je bolje otvorila ovaj period igre trojkama Luke Cerovine, ali je Igokea brzo uzvratila. Problem za domaće predstavljala je činjenica da su brzo ispunili bonus, pa su gosti to obilato koristili i već do polovine ovog kvartala “sišli” na minus tri, a u nastavku čak došli i do vođstva. Košarkaši Dejana Milojevića imali su problema u fazi odbrane, primili su čak 28 poena, pa su pred završnih deset minuta imali samo pola koša prednosti - 69:68.

Poslednja deonica nam je očekivano donela pomalo "hladan" početak na obe strane, pošto su obe ekipe bile svesne da bi greške mogle na kraju skupo da ih koštaju. Nakon kraćeg odmeravanja, Igokea je bila ta koja je prva "udarila" i na pet i po minuta do kraja otišla na plus tri, čime je otvorila reakciju ekipe Dejana Milojevića.

Trojkama Nikole Miškovića i Kendrika Perija prednost je prešla na stranu Mege, a Luka Cerovina je trojkom dodatno raspalio atmosferu, pošto je Mega na dva i po minuta do kraja otišla na plus šest (82:76). Usledili su novi poeni Kendrika Perija i Edina Atića i sve je bilo jasno, Beograđani su otišli na dvocifrenu prednost na dva minuta pred kraj - 86:76. Do kraja, nije bilo uzbuđenja, pa je Mega slavila važnu pobedu.

ABA liga, 20. kolo: Mega Bemaks - Igokea 87:76 (30:18, 19:22, 20:28, 18:8)

Dvorana: Hala sportova “Ranko Žeravica”, Novi Beograd
Gledalaca: 1.200
Sudije: Saša Pukl (Slovenija), Igor Dragojević (Crna Gora), Gordan Terlević (Hrvatska)

Mega Bemaks: Mišković 5, Peri 19, Atić 16, Marjanović, Ašćerić 9, Simonović 11, Cerovina 11, Macura 2, Tanasković 2, Langović, Paunić 4, Mesiček 8
Igokea: Evans 19, Simeunović 4, Lešić 4, Nikolić, Grin 9, Ilić 6, Kočić, Tomas 13, Gagić 21, Vulić, Mustapić