Lučić digao Bajern iz mrtvih, Lo mu doneo ludu pobedu u istorijskom derbiju Evrolige

Komentari: 1
Sjajan meč u Berlinu

Hodao je Bajern po ivici provalije u istorijskom evroligaškom derbiju protiv Albe, ali su ga Vladimir Lučić i Maodo Lo trojkama digli iz mrtvih i posle produžetaka mu doneli pobedu u Berlinu 77:76. Prvi derbi u Evroligi dva najjača nemačka tima pripao je Bavarcima.

Alba je imala dobijenu utakmicu, ali je sve prokockala na kraju poslednje četvrtine, ušla u produžetke i tamo promašila šut za pobedu.

Uspeo je Dejan Radonjić da za 40 minuta spusti Albu na 72 poena sa prosečnih 84,5, ali da mu ne beše Lučića, Loa i Grega Monroa, očajan napad bi ga koštao poraza. Ovako, Bajern je šestom pobedom ostao u igri za plej-of, a Alba ostaje na četiri pobede i 10 poraza.

Odlično je Bajern otvorio utakmicu i trojkom Đedovića poveo devet poena razlike na kraju prve četvrtine. Sjajno je funkcionisala odbrana Radonjićevog tima i spustila Albu na samo 10 poena za isto toliko minuta. Imao je Bajern i 11 poena prednosti u drugoj četvrtini, ali je Alba boljom defanzivom do kraja poluvremena uspela da spusti zaostatak sa samo minus (28:30). Blistao je Luk Sikma koju je u intervalu od četiri minuta ubacio čak 10 poena i vratio Albatrose u igru.

Sa dve vezane trojke Lučića, Bajern je otvorio drugo poluvreme, nadovezao se Monro odličnom rolom u reketu, da bi Bavarci sa nova tri poena Lučića sa penala došli do rekordnih 58:30 tri minuta pre kraja treće četvrtine.

I tada kreće crna serija Bajerna. Razigrao se Mejson i za nepuna tri minuta ubacio osam poena kojima je opet vratio neizvesnost u utakmicu (48:50). Bajern ništa nije uspevao da pogodi. Bavarci su nastavili sa greškama i promašajima i na početku poslednjeg kvartala, a Mejson i kompanija su nastavili da pogađaju. Ukupnom serijom 16:0, Alba je preokrenula na 54:50.

Bajern je srljao u katastrofu i neko je morao da povuče ručnu. Bili su to Vlada Lučić i Greg Monro. Amerikanac je sa četiri vezana poena prekinuo seriju Albe, a onda je zablistao Lučić. Trojkom, zakucavanjem i sa dva penala je nanizao sedam poena i vratio Bajern na poen minusa (59:60). Jedina svetla tačka Bajerna je bio Greg Monro koji je vezao četiri poena i uspeo da prekine Bajernov katastrofalni niz. Probudio se i Lučić koji je ubacio još jednu trojku i Bajern je opet uhvatio priključak (61:62).

Kada je Erikson pogodio dve trojke zaredom minut i po kraja 68:63, delovalo je da je gitovo. Ipak, Lučić je još jednom trojkom 40 sekundi pre kraja udahnuo život Bajernu trojku (68:66). Domaći su 15 sekundi pre kraja imali četiri razlike posle poena Mejsona sa linije penala.

A onda ludi Maodo Lo!

Do tada je šutirao iz igre 1/6, ali je onda učinio nemoguće. Prvu trojku je pogodio devet sekundi, a drugu samo sekund pre kraja i uveo je meč u produžetke.

U dodatnih pet minuta igre je viđeno mnogo grešaka, promašaja i igralo se poen za poen. Lo je sa linije penala pogodio 77:76 12 sekundi pre kraja, Alba je slabo organizovala poslednji napad, ali je Gifi uspeo da šutne trojku za pobedu u poslednjem sekundu. I da promaši…

Vladimir Lučić je sa 19 poena za 30 minuta (4/4 za tri, 1/3 za dva, 5/5 penali) bio najefikasniji u pobedničkom timu. Greg Monro je zabeležio 17 (8/10 za dva) uz 10 skokova, a Lo 13 poena. na drugoj strani, Mejson je sa 17 poena bio najefikasniji u domaćem timu, Giedraitis je dodao 15 poena, a Sikma je sa 10 poena i 11 skokova odradio dobar posao pod košem.