Lokomotiva može jednom da kiksne, ali ne može sto puta

Brejk Monaka i rutinsko slavlje Galatasaraja

Potop Venecije u Krasnodaru. Može Lokomotiva, najveći favorit za trofej u Evrokupu, jednom da kiksne, ali ne može sto puta. Pravo na taj „slobodan dan“ ruski sastav je iskoristio u prvom kolu, kada je izgubio od Ritasa u Litvaniji. Zato su ovog puta Železničari gazili do kraja i lako dobili Veneciju – 77:63.

Držali su se Italijani u igri do početka poslednje četvrtine. Na sredini druge četvrtine su u jednom momentu imali i poen prednosti, ali su pred sam kraj trećeg kvartala imali samo tri poena zaostatka (51:48). Kada je na red došla poslednja četvrtina, Lokomotiva je dodala gas. I glatko pobegla. Za tili čas je bilo 16 poena razlike (68:52), pa su se tu sve nade Venecije da može do iznenađenja ugasile.

Najefikasniji igrač u Lokomotivi bio je Sem Deker sa 15 poena, dok je Dmitrij Kulagin ubacio 14, a u sastavu Venecije Ostin Dej je bio najbolji sa 11 poena.

Ekipa Galatasaraja je upisala i drugu pobedu u Evrokup. Nemački Oldenburg je samo u prvom četvrtini uspeo namuči Turke, koji su rutinski slavili sa 92:79.

Nemci su bolje otvorili meč, igrali su sjajno u tih 10 minuta i dobili prvu četvrtinu sa 24:13. Posle toga Galatasaraj je krenuo polako, ali sigurno, da lomi rivala i okreće utakmicu. Već do poluvremena sastav iz Istanbula je napravio preokret (41:37).

Najbliže što je Oldenburg prišao je šest poena, u dva navrata poslednje četvrtine, ali je Galatasaraj uspevao da zadrži kontrolu nad utakmicom i rezultatom.

Do velikog „brejka“ došao je i Monako, koji je pobedio Promiteas – 77:74. Iako su Francuzi vodili skoro sve vreme, finiš je bio dramatičan, pošto je domaćin uspeo da zapreti dolaskom na dva poena zaostatka. Ipak, do obrta nije došlo.

Dilan Enis sa 19 poena je predvodio Kneževe do trijumfa, a najveća pomoć mu je bio Erik Bukner sa 16.