Kravićev dabl-dabl nedovoljan protiv Baskonije, Real lako sa Betisom

Košarkaš Obradoira ubacio 20 poena i uhvatio 13 skokova

Možda Baskonija u poslednje vreme ne prikazuje partije kakve se od jednog Evroligaša očekuju, ali je bez obzira na to danas uspela da dođe do važne pobede koja je vraća u borbu za plasman u plej-of španske ACB lige. Tim Duška Ivanovića je pred svojim navijačima uspeo da prebrodi Obradoiro i tako upiše desetu pobedu u sezoni – 83:69.

Gostujućem sastavu nije pomogla ni izvanredna partija Dejana Kravića, koji je došao do dabl-dabl učinka ubacivši 20 poena (10/15 za dva) i pritom uhvativši 13 skokova. Sve to uspeli su da „nadvise“ Tornike Šengelija na drugoj strani koji je ubacio 19 poena (6/6 za dva, 1/2 za tri, 4/5 sa penala), te Šejvon Šilds i Majkl Erik koji su utakmicu završili sa po 11 poena kraj svog imena.

Nakon prilično ujednačene prve, a potom i druge četvrtine, Baskonija je krenula u nešto veću seriju odmah pred odlazak na pauzu. Momci Duška Ivanovića su tada upisali niz od 8:2 i tako na poluvreme otišli sa prednošću od šest poena – 45:39.

Međutim, Obradoiro nije imao snage da se sa domaćima nosi svih 40 minuta. Već u trećoj četvrtini videli smo veliki pad u njihovoj igri, koji je rezultovao time da Baskonija dođe do plus 16 već pred sam kraj ovog perioda. Naravno, tim Duška Ivanovića nije imao previše problema da tu prednost očuva do samog kraja, a opšti je utisak da je mogao da trijumfuje i znatno ubedljivije.

U drugom duelu u istom terminu, Real Madrid je konačno odigrao jednu utakmicu bez stresa i napetosti. Gostujući Betis je već u prvoj četvrtini doživeo potpuni raspad, Real je došao do ubedljive, dvocifrene prednosti, koju je do kraja utakmice uvećao na finalnih plus 24 – 93:69.

Najbolji u domaćem sastavu bili su Džejsi Kerol sa 16 poena (2/4 za dva, 4/8 za tri), Džordan Miki sa 15 poena (6/8 za dva, 1/1 za tri) i Volter Tavares koji je upisao 13 poena (6/7 za dva, 1/3 sa penala). Na drugoj strani, jedini vredan pomena bio je Erik Grin, koji je došao do 15 ubačenih poena (4/10 za dva, 2/5 za tri, 1/2 sa penala).