Pratite tekstualni prenos finala Evrolige

Fenerbahče: Tompson, Meli, Mahmutoglu, Vonamejker, Slukas, Nanali, Gudurić, Veseli, Kalinić, Dikson, Duverioglu, Datome.

REAL MADRID: Kozer, Rendolf, Fernandez, Dončić, REjes, Kampaco, Ajon, Kerol, Tavares, Ljulj, Tompkins, Tejlor.

Vesti uživo

22:10

GOTOVO!

40. minut - Real Madrid je šampion Evrope, deseti put u istoriji!

22:08

85:80

40. minut - Meli je brzo postigao koš i malo produžio neizvesnost. Ali, Kozer sa penala otklanja sve dileme

22:05

83:78

40. minut - Kozer ide na liniju za penale. Promašio je oba, ali Trej Tompkins skače u napadu i vraća je u koš! Do kraja 18 sekundi!

22:01

81:78

40. minut - Kampaco je nekako uspeo da ne napravi korake, a Kerol je izvukao faul. Pogodio je jedno, a onda Dikson ubacuje trojku! Do kraja 22,4 sekunde!

21:59

80:75

40. minut - Dončić je izgubio loptu pa napravio faul na Vonamejkeru. Nije mu zadrhtala ruka.

21:56

80:71

39. minut - Datome upisuje dugu dvojku. A Dončić daje dva penala.

21:53

78:69

39. minut - Vonamejker je promašio zicer iz veoma lagane pozicije. A onda i faul na Tompkinsu. I opet dva pogotka.

21:51

76:69

38. minut - Dikson je iz teške pozicije ubacio dva poena, a onda Meli pravi faul na Tavaresu. Centar Reala precizan oba puta.

21:50

74:67

38. minut - Tavares pravi faul na Meliju pod košem. Ide Italijan na penale. Ubacio je jedno, ali Fener izborio novi napad.

21:48

37. minut - Meli sada gubi loptu, nema ni on više snage. Ali, onda i Ljulj pravi faul u napadu. To je peti faul pleju Reala.

21:46

74:66

36. minut - Meli opet pogađa trojku! Jedini igra u Feneru. Real nije realizovao sledeći napad, ali su fanatičnom borbenošću opet došli do lopte. Tavares raznosi sve pod košem.

21:45

74:63

36. minut - Dončić opet ide na liniju za slobodna bacanja. I sada je imao polovičan učinak.

21:44

36. minut - Fener je promašio tri šuta u jednom napadu i Real je na dobrom putu da osvoji novu, desetu titulu prvaka Evrope.

21:43

73:63

35. minut - Dončić šutira trojku u poslednoj sekundi, ali Tompkins hvata loptu i dobija faul za slobodna bacanja. Bez greške Tompkins.

21:40

71:63

35. minut - Tavares pravi faul i šalje Vonamejkera na penale. Amerikancu nije zadrhtala ruka.

21:39

71:61

34. minut - Ali, Veseli sada pravi nesportski faul na Dončiću. Slovenac bez greške. A onda Džejsi Karol šalje poljubac smrti za tri poena!

21:36

33. minut - Veseli je promašio zicer, to se ne dešava često. Onda promašuje i Kozer konačno.

21:35

66:61

33. minut - Proključala je sada Arena, pošto je Meli pogodio za tri poena. Visoki Italijan drži Real u životu u ovim trenucima.

21:32

66:58

32. minut - Trej Tompkins je uzvratio sa dva pogotka sa linije penala. Potom Kalinić ne pogađa trojku, a Dončić je povukao kontru i izvukao faul za dva penala. Prvo je promašio, a drugo pogodio.

21:30

63:58

31. minut - Sada problem za Real, pošto je Ljulj zaradio četvrti faul i to na Diksonu. Meli sada pogađa iz ulaza uz faul Tavaresa. Siguran je Meli.

21:28

31. minut - Počela je poslednja, odlučujuća četvrtina. U igri je Dikson. Datome promašuje trojku.

21:27

63:55 Kraj treće četvrtine

30. minut - Real se brani, ali na kraju ne uspeva da realizuje šut uz zvuk sirene. Biće još vatre.

21:24

63:55

30. minut - Rudi maši trojku, ali igrači Fenera izbacuju loptu u aut. A zatim je Kozer izborio penale, uz treći faul Veselog. Opet je Francuz bez milosti.

21:23

61:55

29. minut - Kalinić zakucava iz kontre, prethodno je Veseli dao jedno od dva bacanja. Ali, Tavares prekida tu mini seriju Fenera.

21:22

59:52

28. minut - Kozer opet pogađa posle ulaza. Još jedan hrabar potez Francuza koji je pravi iks faktor.

21:19

57:52

27. minut - Ljulj je promašio dugu dvojku, a promašajem mu uzvraća Vonamejker. A onda je Rejes izborio dva bacanja nakon faula pod košem Fenera. Cepa mrežicu Rejes oba puta.

21:16

55:52

26. minut - Dončić faulira Datomea za dva bacanja. Italijan ne promašuje.

21:15

55:50

26. minut - Dončić pogađa trojku iz kontre! Prethodno je Meli promašio zakucavanje.

21:14

52:50

25. minut - Rejes opet pogađa zicer i to posle dodavanja raspoloženog Kozera. A na drugoj strani seriju nastavlja Vonamejker

21:13

50:48

24. minut - Bred Vonamejker pogađa iz ulaza posle faula. Imaće i dodatno bacanje.

21:13

50:45

24. minut - Trojka Melija! Ali, odgovara Kozer na isti način. Gledamo sjajnu utakmicu.

21:11

47:42

23. minut - Snašao se Meli pod košem. Našao je put gde niko nije video da može. Ali Felipe Rejes u svom stilu pogađa.

21:10

45:40

22. minut - Sada i Ajon dobija duel pod košem sa Veselim i povećava prednost Reala.

21:09

22. minut - Duverioglu pravi četvrtu ličnu grešku. To je novi ozbiljan problem za Fener. Prethodno je Gudurić promašio trojku.

21:08

43:40

21. minut - Rudi promašuje trojku, ali Rejes hvata loptu u napadu i izvlači faul. Trojka Kozera! Odlično je počeo drugo poluvreme.

21:07

40:40

21. minut - Počelo je faulom na Kozeru i to za dva bacanja. Ovaj to koristi.

20:48

38:40 Odmor!

20. minut - Gotov je prvi deo utakmice. Biće ovde još svega i svačega. Meli je dao 11, Duverioglu osam, Dončić šest, a Rudi Fernandez pet.

20:46

38:40

20. minut - Kerol pogađa trojku posle asistencije Dončića. Odgovara Slukas odmah na drugoj strani.

20:44

35:37

20. minut - Opet Vonamejker izvodi slobodna bacanja. Sada ne greši.

20:41

35:35

19. minut - Hrabar ulazak Slukasa po koš i pogađa uz kontakt. Vonamejker je bio polovičan sa penala.

20:41

19. minut - Kerol je promašio trojku, pa izborio novi napad, ali je Tompkins onda napravio faul.

20:38

35:32

18. minut - Odlična asistencija Dončića koji je spojio sa košem Tavaresa. Pogodio je konačno i Veseli.

20:37

33:30

17. minut - Evo i duge dvojke Treja Tompkinsa. Real i dalje uspeva da drži Fener na kakvoj-takvoj distanci.

20:35

31:30

16. minut - Lep pogodak Džejsija Kerola. Izašao je iz bloka i pogodio flouterom. Ali, Meli nastavlja da uništava odbranu Reala.

20:33

29:28

15. minut - Sada je Meli glavni akter utakmice. Slukas mu je uručio loptu pod košem, a ovaj poentira pored dvojice čuvara.

20:31

29:26

14. minut - Ljulj ovaj put ne maši, ubacio je sa visokim lukom. A onda se na drugoj strani u strelce prvi put na meču upisao i Điđi Datome.

20:30

27:24

13. minut - Razigrao se sada i Meli. Sjajan prodor i pogodak Italijana o tablu. A onda gubi Real loptu, pa Meli i zakucava u kontri.

20:27

27:20

12. minut - Ljulj je promašio trojku, a Meli konačno ubacuje jednu. Prvi poeni Fenera u drugoj deonici. Ali, Rudi opet izvodi čaroliju!

20:25

25:17

12. minut - Sjajna kontra Reala, Rudi proigrava Tejlora koji zakucava. Meli u sledećem napadu opet ne pogađa, a Valter Tavares donosi još veću prednost kraljevskom klubu.

20:24

11. minut - Počela je druga deonica, Meli ne koristi prvi napad za Fener. Ali to ne radi ni Rudi na drugoj strani.

20:20

21:17 Kraj prve četvrtine

10. minut - Tompson promašuje sa poludistance, a onda Ljulj proigrava Rendolfa i ovaj daje trojku iz ćoška.

20:19

18:16

9. minut - Evo trojke Ljulja! Realov majstro pogađa bez problema sa osam metara. Ali lukavi Kostas Slukas pogađa o tablu.

20:17

15:15

8. minut - Opet gledamo slobodna bacanja. Džef Tejlor je imao polovičan učinak. Fener ne koristi sledeći napad, a onda Rudi Fernandez ubacuje trojku.

20:14

11:15

7. minut - Ajon je promašio oba slobodna bacanja, malo se nervoza uvukla u redove Reala. A na drugoj strani Bobi Dikson ne greši.

20:13

11:13

6. minut - Opet Duverioglu i to posle rolinga. Jordanac koji je rođen u Turskoj gazi sve pred sobom. Ali, na drugoj strani odgovara Gustavo Ajon,

20:11

9:11

6. minut - Fabijan Kozer probija odbranu Fenera trojkom koja je ušla kao kap.

20:10

6:11

5. minut - Igra Duverioglu kao lud, a sada je prošao kroz reket i poentira atraktivnim zakucavanjem.

20:09

6:9

4. minut - Duverioglu je poslao Dončića na liniju za slobodna bacanja, a mladi Slovenac opet ne greši.

20:08

4:9

4. minut - Kalinić još jednom pod košem pronalazi put do cilja. Odličan početak srpskog reprezentativca.

20:07

4:7

3. minut - Dončić pravi faul na Kaliniću, to je njegov prvi. Prethodno je Duverioglu odigrao dobru odbranu pod svojim košem. A onda poentira i pod protivničkim

20:06

4:5

2. minut - Nekoliko promašaja sada na obe strane, a tu seriju prekida Dončić novim poenima.

20:05

Veseli u problemu!

Jan Veseli već ima dva faula, ne puna dva minuta po početku utakmice. Biće ovo problem za Fenerbahče!

20:04

2:5

2. minut - Dončić je promašio trojku, ali nije Kalinić. Međutim i Dončić daje prve poene za Real. Grmi sa tribina večeras.

20:02

0:2

1. minut - Mladi Ahmet Duverioglu otvara utakmicu poenima. Svaka čast.

20:01

Krećemo!

1. minut - Počelo je veliko finale! Ko će biti prvak Evrope?

19:52

Izgleda da će Fenerbahče igrati na "domaćem" terenu pošto turskih navijača ima na sve strane.

19:51

U toku je spektakularna najava utakmice u Areni... Sve je spremno za spektakl!

19:48

Doček za Željka

Željko Obradović dočekan je gromoglasnim aplauzom dvorane koju su većinski okupirali navijači Fenerbahčea. Verovatno preko 10.000 navijača iz Turske ima u ovom trenutku.

19:45

JOŠ SAMO 15 MINUTA

Još samo malo vremena ostalo je do početka utakmice! Tribine su odlično popunjene, trenutno je oko 14.000 ljudi, a verujemo da će biti i preko 15.000 do početka meča.

19:37

Očekuje se, naravno, da hala bude puna turskih navijača. Bilo ih je mnogo već u polufinalu, a od petka je još jedan kontigent stigao u srpsku prestonicu.

19:24

Inače, treće mesto je osvojio Žalgiris u ekstremno zanimljivoj završnici duela sa moskovskim CSKA. Vasa Micić je bio najbolji kod pobednika sa 15 poena.

19:24

Fenerbahče traži svoju drugu uzastopnu titulu, ujedno je ona iz prošle sezone i jedina za turski sastav. Sa druge strane, Real Madrid ih ima devet i traži desetu. Zanimljivo, i Željko Obradović ima devet titula, tako da će neko od njih stići do jubileja.

19:23

Real Madrid sa druge strane ima vrlo čudnu sezonu. Jedan od dva najbolja igrača, Serhio Ljulj, nije bio u postavi skoro čitave sezone, a taj period je odlično legao Luki Dončiću da stasa u igrača kakav je sada. A onda se na sve to nadovezao Ljuljpovratkom u plej-ofu, da bi u polufinalu ubacio 16 poena i pokazao da je svetska klasa od igrača.

19:22

Fenerbahče nema problema sa povredama, a ima toliko dugačku rotaciju da Obradović ima taj luksuz da u polufinalu Evrolige ubaci u prvu postavu mladog Ahmeta Duverioglua i da mu ovaj vrati sa odličnom partijom u odbrani i skoku. Takve minijature mogle bi da imaju uticaja i u finalu.

19:22

Željko, Nikola, Marko i Jan ili Luka, Laso, Ajon i Ljulj? Fajnal for u Beogradu dobio je finale Evrolige kakvo zaslužuje - snage će odmeriti aktuelni branilac titule Fenerbahče i najtrofejniji klub u istoriji takmičenja Real Madrid