Jokić i Denver s pola snage protiv Detroita, Sakramento dobio treću u nizu (VIDEO)

/ Izvor: mozzartsport
Komentari: 7
Bogdanović ubacio 17 poena za Kingse

Pobede Denvera i Sakramenta obeležile su prethodno NBA veče, makar kada su srpski košarkaši u pitanju. Nagetsi čvrsto drže drugu poziciju na tabeli Zapadne konferencije, dok je Sakramento upisao treći vezani trijumf, ali je i dalje daleko od mesta koje vodi u plej-of.

Denver je ugostio Detroit, ekipu koja je u očajnoj formi, koja je u Kolorado došla sa šest uzastopnih poraza, a Nagetsi su joj dodali i sedmi – 115:98. Razlika je od početka utakmice lagano rasla u korist domaćeg tima, Pistonsi su samo u trećoj četvrtini, koju su dobili sa tri razlike, uspeli da zaustave taj trend.

Nikola Jokić je odigrao prosečnu utakmicu, za njegove pojmove, pošto je za 28 minuta na parketu ubacio 16 poena (5/8 iz igre), uz pet skokova, četiri asistencije i četiri ukradene lopte.

Ovo je bilo veče Džeramija Grenta, koji je postigao 29 poena, uz šut iz igre 12/15. Kod Detroita bolji od ostalih bio je Kristijan Vud sa 20 poena i 10 skokova.

Sakramento kaska u borbi za plej-of i teško da će stići do osme pozicije, ali podiže formu i igra sve bolje. Kingsi su u derbiju Kalifornije savladali Golden Stejt i vezali treću pobedu u nizu – 112:94.

Na poluvremenu je bilo 12 poena razlike (55:43), pa iako su Ratnici spustili zaostatak u trećoj četvrtini na jednu cifru, neke istinski neizvesnosti u meču nije bilo.

Srpski as Bogdan Bogdanović odigrao je dobru utakmicu za Kingse. Na terenu je proveo 32 minuta i ubacio 17 poena (6/10 iz igre), uz jedan skok, tri asistencije i dve ukradene lopte. Nemanja Bjelica je igrao 27 minuta, a ubacio je samo jedan poen (0/5 iz igre), ali je pobedi doprineo i sa tri skoka i pet asistencija.

Najefikasniji kod Sakramenta bili su Harison Barns i Deandre Foks sa po 21 poenom, dok je u Golden Stejtu Markez Kris postigao 21 poena, uz 10 skokova.

Milvoki je sve bliži osvajanju prvog mesta na Istoku. Baksi su dodali četvrtu pobedu u nizu, ovog puta su u direktnom okršaju sa drugoplasiranim, sa aktuelnim šampionom Torontom, slavili usred Kanade – 108:97.

Posle prvog poluvremena Reptorsi su imali dva poena prednosti (52:50), ali je Milvoki odigrao fenomenalnu treću četvrtinu, koju je dobio 15 razlike (34:19) i tu prelomio utakmicu.

Najviše poena za goste ubacio je Kris Midlton – 22, ali je ponovo najbolji bio Janis Adetokunbo, kojem su dva dodavanja za koš nedostajala za tripl-dabl: 19 poena (5/14 iz igre), 19 skokova i osam asistencija. Kod Toronta prednjačio je Paskal Sjakam sa 22 poena.