Makabi je to iskoristio i došao do trijumfa - 67:55
Jezivo poluvreme Žocovog Fenera koji ne može da se sastavi

Na šta liči Fenerbahče ove sezone... Možda je najbolji odgovor - ni na šta. Gostovao je turski tim Makabiju u Tel Avivu i poražen je s 67:55 što je četvrti poraz na prvih pet utakmica u Evroligi. Uspeli su Kanarinci na kraju da dođu u priliku da preokrenu i dobiju meč, ali su se kasno setili.

Kako će izgledati razgovor u svlačionici posle ovakve utakmice, ne smemo da zamislimo... Posebno što ovaj poraz dolazi posle poraza od Armanija, pa od Galatasaraja u derbiju.

Najzaslužniji za pobedu Makabija bili su Omri Kaspi (13), Tarik Blek (10) i Otelo Hanter (11). Goste je vukao Nando de Kolo (13) koliko je mogao, pridružio mu se Derik Vilijams (11), kao i Bobi Dikson (11), ali to je bilo nedovoljno večeras.

Fenerbahče je u prvom poluvremenu dao 21 poen, u prvoj deonici mizernih šest poena. Za 20 minuta igre igrači Željka Obradovića imali su dve asistencije, 11 izgubljenih lopti, tri puta su izblokirani i timska statistika je bila minus tri u indeksu. Očajno poluvreme, možda i najgore za vreme vladavine Obradovića u turskom klubu.

Treba odati priznanje Kanarincima što su se uopšte trgli u nastavku i probali da dođu u situaciju da dobiju, ali bez obzira na sve jasno je da u Fenerbahčeu nešto mora da se menja pod hitno kako bi jedan od favorita za osvajanje Evrolige prestao da izgleda ovako loše kao što izgleda.

A izgleda loše pre svega u napadu, a potom i u defanzivnom skoku i to Fener mora da popravi dok odbrana i nije toliko loša za sada. Samo, napred baš škripi. I to je za sada nepremostiv problem. Obradović je u svojoj prebogatoj karijeri pravio razna čuda, a upravo će mu to biti potrebno da probudi sastav Fenerbahčea ove sezone.

Jednostavno, ekipa koja pretenduje da bude prvak Evrope ne sme sebi da dozvoli da na jednoj utakmici ubaci šest poena za celu četvrtinu.