Egal kakav se ne viđa često: Gran Kanarija nakon 50 minuta mučenja bolja od Obradoira

Ekipa sa Kanarskih ostrva slavila poenima Demontea Harpera 25 sekundi pre kraja drugog produžetka - 102:100

Ne viđa se tako često da su dve ekipe toliko izjednačene da nijedna tokom utakmice nema prednost veću od devet poena razlike. I ne samo to, već su Gran Kanaria i Obradoiro bili toliko ravnopravni rivali da je utakmica otišla u čak dva produžetka, ali je tim sa Kanarskih ostrva bio nešto snalažljiviji u samoj završnici i nakon 50 minuta uzbudljive igre zabeležio pobedu - 102:100.

Ogromna tenzija na parketu bila je prisutna tokom čitavog meča, jer se ne može reći da je jedna ekipa bila bolja. Gran Kanarija na kraju imala malo više sreće i umeća, pa je stigla i do važnog trijumfa. Čak su i domaći navijači bili delom umorni jer je utakmica trajala preko dva sata, a sa druge strane i srećni jer se dobro završilo po njihovu ekipu. Za to se pobrinuo Harper koji je ubacio koš za 102:100 na 25 sekundi pre kraja drugog produžetka. Uzeo je Megi težak šut za tri poena, ali je promašio.

Gostujući Obradoiro je startovao serijom 8:0, ali je to bila najveća prednost koju su imali. Gran Kanarija se brzo vratila u meč i držala egal sve do sredine treće četvrtine kada je povela sa maksimalnih plus devet (54:45). Međutim, gosti su vratili i osigurali neizvesnu završnicu.

Najpre je Flečer Megi pogodio trojku za 71:73, da bi Demonte Harper ubacio oba penala za izjednačenje na tačno 30 sekundi do kraja. Imala je Gran Kanarija čak tri šanse za pobedu, ali su Harper, Džon Šurna i Havier Beiran promašili koš.

Usledio je prvi produžetak koji je bio protkan neizvesnošću i promeneom rezultata na obe strane. Kad god bi Gran Kanarija pogodila, usledio bi odgovor Obradoira i obrnuto. Jedan od junaka u dodatnih pet minuta bio je i naš Nikola Radičević koji je asistencijom omogućio Metu Kostelu da pogodio trojku na osam sekundi do kraja za dodatni produžetak, gde je tas na vagi prevagnuo na stranu Gran Kanarije.

U domaćoj ekipi najefikasniji je bio pomenuti Harper sa 25 poena, ali uz ne baš pohvalne procente šuta (10/26 iz igre). Naš Radičević je dodao sedam poena uz tri skoka i asistencije. Sa druge strane Vladimir Brodžianski je ubacio 24, a odličan je bio srpski centar Dejan Kravić sa 17 poena i šest skokova.