Ekipa iz Železnika izgubila korak za kvalitetnijim rivalom u poslednjoj deonici - 77:62
Dobrić slomio FMP, Zvezda overila prvo mesto

FMP je u Železniku bio konkurentan protiv Crvene zvezde nešto više od tri četvrtine, ali nije imao snage da prekine stravičan niz od 23 uzastopna poraza od ekipe s Malog Kalemegdana, već je doživeo novi. Ekipa Milana Tomića slomila je otpor domaćeg tima u finišu meča i na krilima raspoloženog Ognjena Dobrića stigla do osme pobede u Superligi, čime je overila prvo mesto u grupi A - 77:62 (16:14, 19:20, 26:21, 19:12).

FMP - CRVENA ZVEZDA 62:77
/16:14, 19:20, 26:21, 19:12/

FMP: Đorđević 16, 6sk, Jeremić 12, Pot 12, Bursać 2, Dilejni 5, Vojinović, Momirov 3, Šešlija, Uskoković 2, Paunović 2, Pavićević, Popović.
CRVENA ZVEZDA: Odžo 10, 7sk, Lazić 9, Davidovac 4, Faje 3, Beron 8, Nenadić, Simanić 5, Čović 7, Dobrić 19, Radanov, Rivers 10, Ristić 2, 8sk.

Dobrić je gostima doneo taj neophodni energetski faktor na terenu, a jedan od ključnih trenutaka dogodio se sedam minuta pre kraja utakmice, kada efektnim zakucavanjem odveo srpskog šampiona na velikih plus devet (71:62). Razlika je ubrzo bila i dvocifrena, a nada domaćih igrača sve tanja.

FMP je jedna od retkih ekipa koja ove sezone u Superligi nije izgubila bitku pod obručima sa Crvenom zvezdom, ali su gosti na kraju prevagu napravili u šutu spolja. Pogodili su devet trojki, a domaćin samo dve iz 14 pokušaja.

Dobrić je meč okončao sa 19 postignutih poena (8/11 iz igre), Odžo i Rivers su ubacili po 10, a kapiten Branko Lazić devet poena. Stefan Đorđević je meč okončao sa 16 postignutih poena, dok su Jeremić i Pot ubacili po 12. Crvena zvezda za tri dana gostuje OKK Beogradu, a potom dočekuje Borac iz Čačka u uvertiri plej-ofa.