Dinamik nadoknadio 19 poena prednosti za jednu četvrtinu, pa pao u poslednjem napadu

Od Dorćolaca bolji Helios iz Domžala

Imao je Dinamik priliku da se pobedom u Sloveniji ponovo aktivno uključi u borbu za jedno od mesta u plej-ofu ABA 2 lige, ali nije sve otišlo po planu za košarkaše sa Dorćola. Loše prvo poluvreme nadoknađeno je neverovatnom trećom četvrtinom, ali je Helios košem Šantelja u poslednjem naapdu doneo važan trijumf svojoj ekipi - 63:61.

Gotovo da ništa nije išlo ekipu Dinamika u prvom poluvremenu. Iako su imali čak devet skokova više, Helios je imao gotovo 20 poena prednosti, što dovoljno govori o tome da nešto nije najbolje funkcionisalo u napadu Dorćolaca. Ali pravo čudo se desilo u trećoj četvrtini u kojoj su gosti uspeli da ograniče Slovence na samo šest poena i da preotmu prednost u svoje ruke. Međutim, rezultatska klackalica u poslednjem kvartalu na kraju je ipak prevagnula u korist domaćina, na najteži način, već pomenutim košem Šantelja.

Najefikasniji u redovima Dinamika bio je Gregor Glas sa 12 poena, dok je Ivan Smiljanić postigao poen manje. Sa druge strane, kod Heliosa se istakao Blaž Mahkovic sa 17 poena, te Davor Konjević sa 14.

Helios je krenuo da diktira tempo od samog starta. Serijom 15:4, Slovenci su otišli na dvocifrenu prednost koju su manje-više uspeli da održe sve do samog kraja kvartala. Iako se u drugoj četvrtini očekivalo da Dorćolci odreaguju i bar donekle smanje razliku, to se nije desilo, pa je sastav iz Domžala nezadrživo grabio napred. Prednost je u jednom trenutku narasla i do maksimalnih plus 21 u ovom delu igre, ali je Dinamik ipak učinio da ona bude za koš manja na pauzi – 45:26.

Konačno je ekipa Dinamika odreagovala na adekvatan način u trećem periodu. Odbrana gostiju je funkcionisala gotovo bez greške, pa je Helios punih osam minuta bio ograničen na samo tri poena. Ništa bolji bilans nije imao ni nakon svih deset minuta, pošto je uspeo da izbroji samo do šest, pa je Dinamik imao samo jedan poen zaostatka.

Poslednji kvartal doneo je pravi egal. Igralo se izuzeno tvrdo, videli smo baš mali broj poena i nijedna od ekipa nije uspevala da se rezultatski odlepi na više od dva poena prednosti. Međutim, Dinamik je potpuno "presušio" u poslednja tri minuta tokom kojih nije postigao nijedan jedini poen, dopustio je Heliosu da prvo izjednači na minut pred kraj, a da potom i uzme pobedu na 13 sekundi pred kraj košem Šantelja. Vulikić se okušao za tri za preostalo vreme u timu Dinamika, ali nije doneo pobedu gostima.

U prvom susretu večerašnjeg programa u ABA 2 ligi, MZT je na svom terenu očekivano lako izašao na kraj sa Sparsima iz Sarajeva, a jedine muke Rode su imale tokom prve četvrtine, nakon koje su imali devet poena zaostatka. Ovom pobedom, MZT ostaje u konkurenciji za prvo mesto na kraju regularnog dela sezone – 73:64.

Najefikasniji u ekipi iz Skoplja bio je Damjan Stojanovski koji je ubacio 17 poena, a ispratio ga je Marin Mornar sa samo jednim manje. Na drugoj strani, tim iz glavnog grada Bosne i Hercegovine je predvodio Adin Vrabac, koji je ubacio 15 poena.

U malom crnogorskom derbiju, Sutjeska je bila bolja od Lovćena nakon veoma neizvesne završnice. Dva tima su tokom čitavog meča bila u priličnom rezultatskom egalu u kojem se na kraju bolje snašla domaća ekipa, koja se ponovo uključila u borbu za jedno od mesta u plej-ofu - 87:83.

Najefikasniji kod domaćih bio je Nikola Pavlićević sa čak 22 poena, dok se kod gostiju istakao Milutin Đukanović, koji je postigao 26 poena.