{{ getFormatedDate(match.time/1000,'dddd') }}
{{ match.home }} {{ match.visitor }}
{{ subgame.name }} {{ subgame.value }}

Bramos pojeo Tofaš, Venecija trojkama do TOP 16 faze Evrokupa

/ Izvor: mozzartsport.com
Komentari: 2
Čeka se Partizan…
Bramos pojeo Tofaš, Venecija trojkama do TOP 16 faze Evrokupa
Majl Bramos

Tofaš se ispružio koliko je mogao, ali Majkla Bramosa nije mogao ni pogledom da dohvati. Sjajni Amerikanac je uništio tursku ekipu i sa 28 poena vodio Veneciju do pobede od 80:73, a samim tim i plasmana u TOP 16 fazu Evrokupa.

Tamo bi Veneciji već koliko za nekih dva sata mogao da se pridruži i Partizan, ako savlada Ritas ili čak i ako izgubi, a Lokomotiva iz Kubanja u Francuskoj savlada Limož.

Venecija je svoje obavila, vodila je od samog početka s obzirom na to da je Džeremi Čapel u uvodnim minutima ubacio osam pena i doveo svoj tim do vođstva od 10:4. Sve što je Tofaš uspeo jeste da preko raspucano Mušina Jasara prekrene početkom drugog kvartala, ali bilo je to kratkog daha.

Nekako su se doduše Turci i držali do poslednje četvrtine, a onda pri vođstvo 67:61 serija Venecije: pet poena Bramosa, još četiri Ostina Deja i Italijani idu na nedostižnih 76:61.

Na kraju, uz 28 poena Bramosa beležimo da su dvocifreni u pobedničkom timu bili i Čapel (13), Majkl Vot (13) i Dej (11). Vot je imao i šest skokova i šest asistencija.

Na drugoj strani 16 poena Devina Vilijamsa, 14 Jasara, te 12 Filipa Tarika. Uzalud sve kad je Tofaš pogodio samo 4/19 šuta za tri poena, a Venecija čak 11/24. I tu je bila ta razlika.

GRUPA A

Sreda
18.30: (1,25) Promiteas (17,0) Ulm (4,40)
18.45: (1,07) Monako (25,0) Makabi Rišon (8,50)
20.00: (1,55) Andora (14,5) Virtus (2,70)

GRUPA B

Sreda

Tofaš - Venecija 73:80
/Vilijams 16, Jasar 14 – Bramos 28, Čapel 13, Vot 13, 6sk, 6as/

20.00 (1,35) Partizan (16,0) Lijetuvos Ritas (3,50)
20.45 (5,00) Limož (19,0) Lokomotiva Kubanj (1,20)

GRUPA C

Utorak
Cedevita Olimpija - Breša 73:62

Sreda

Uniks – Nanter 72:79
/Mekolum 17, 8as, Smit 16 – Mur 17, Čeri 14

20.15: (1,55) Darušafaka (14,5) Huventud (2,70)

GRUPA D

Utorak
Galatasaraj - Unikaha 91:80

Sreda
20.00: (1,35) Oldenburg (16,0) Trento (3,50)
20.00: (2,15) Arka (14,5) Budućnost (1,80)

(FOTO: MN Press)

Najnovije vesti


×