Borac protutnjao kroz Aleksinac, Dunav napravio veliko iznenađenje protiv Zlatibora

Komentari: 2
Ekipa Marka Marinovića zadržala je lidersku poziciju na tabeli posle 21. kola

Zahuktava se borba u Košarkaškoj ligi Srbije. Do kraja prvenstva ostalo je manje od mesec dana, pa je sada svaka utakmica od izuzetnog značaja. Promena na vrhu neće biti ni posle 21. kola, pošto je Borac bez većih problema savladao Napredak na gostovanju u Aleksincu rezultatom 87:70. Veliko iznenađenje priredio je Dunav, koji je kao gost savladao Zlatibor sa 90:80.

Nije Napredak imao imperativ pobede na susretu protiv ekipe koja je prethodne dve sezone završavala na prvoj poziciji u KLS. Tim iz Aleksinca u dosadašnjem delu sezone obavio je dobar posao, pa je gotovo izvesno da će završiti među osam najbolje plasiranih klubova (to garantuje učešće u Superligi), zbog toga što ima tri pobede više u odnosu na prve pratioce.

Ekipa Marka Marinovića još jednom je pokazala zašto je prvoplasirana i u KLS i u ABA2 ligi, pa je odnela rutinsku pobedu sa gostovanja u Aleksincu. Tim iz Čačka pokazao je kvalitet i protiv Partizana u Kupu Radivoja Koraća, pošto je u duelu sa crno-belima držao priključak sve do finiša meča.

Već tokom druge četvrtine meča u Aleksincu Borac je stigao do 18 poena prednosti, posle serije 9:0. Do kraja susreta domaći tim ni u jednom trenutku nije uspeo da spusti razliku na jednocifren broj poena, pa je to trener gostiju Marinović iskoristio kako bi igračima podelio minutažu (niko nije igrao više od 22 minuta).

Pobedničku ekipu predvodio je Nikola Kočovič sa 17 poena i pet asistencija. Nenad Nerandžić ubacio je 14, dok je Brajs Džouns dodao 12 poena. U ekipi Nebojše Raičevića istakao se Luka Gašić sa 14 poena i devet skokova, a pratio ga je Dimitrije Raičević sa 12 poena.

Uoči meča u Čajetini bilo je jasno da Zlatibor ima veliku ulogu favorita protiv Dunava. Ne samo zbog toga što je ekipa iz Starih Banovaca u zoni ispadanja, već zbog toga što se nalazi u izuzetno lošoj formi. Ekipa Mitra Ašćerića poražena je na prethodnih pet utakmica, a na gostovanjima je zabeležila samo jednu pobedu na devet susreta.

Od početka je Dunav krenuo agresivno, te u većem delu prve četvrtine imao rezultatsku prednost. Tokom druge deonice sastav iz Starih Banovaca stigao je do dvocifrene prednosti, a sredinom treće čevrtine i do velikih plus 18. Od tolikog zaostatka Zlatibor nije uspeo da se oporavi, pa su na kraju gosti odneli iznenađujuću pobedu rezultatom 90:80, koja im je pomogla da pobegnu iz opasne zone.

Kod Dunava najkorisniji je bio Vuk Malidžan sa 23 poena i pet asistencija. Kapiten Luka Mitrović imao je 20 poena, dok je Andrija Drašković dodao 11 uz devet skokova. U ekipi Strajina Nedovića, Dragoslav Papić ubacio je 20 poena, Bojan Stanojević 11, dok je Stefan Mitrović dodao 10 poena.