Tim iz Liona želi da obezbedi dobru zalihu pred putovanje u Pariz
Asvel nastavlja kurs ka finalu

Nema nikakve dileme, Asvel je veliki favorit da na kraju podigne pehar u francuskom šampionatu na kraju tekuće sezone. Četvrtfinalna serija rešena je nakon samo dva meča, pa Le Man nije imao mnogo šta da se pita u tom dvoboju. Vrlo brzo je usledio početak polufinalne serije sa Nanterom, gde je ekipa iz Liona samo potvrdila kandidaturu, pošto je slavila rezultatom 91:72 u prvoj utakmici.

Mnogo problema su imali košarkaši Nantera na prvom meču u čuvenom Astrobalu, pošto ni u jednom trenutku nisu uspevali da pariraju igračima Asvela. Prednost je rasla iz minuta u minut, a podatak da gosti iz Pariza nisu uspevali da dođu do trijumfa ni u jednoj četvrtini dovoljno govori o dominaciji ekipe iz Liona.

Na tom meču, najistaknutiji u redovima Asvela bio je Adrijan Pejn sa 21 poenom, dok je Demarkus Nelson došao do učinka od 14 poena. Sa druge strane, u gostujućem timu najbolji je bio Nik Džonson koji je na kraju uspeo da ubaci 18 poena.

Bio je to peti uzastopni trijumf Asvela na domaćem parketu, a zanimljivo je da su poslednji poraz doživeli upravo od večerašnjeg rivala i to u ligaškom delu domaćeg šampionata. Nanter je tada slavio rezultatom 96:74, što znači da ekipa iz Liona ni večeras neće smeti da spusti gard ukoliko ne želi da dozvoli novo iznenađenje.

Umeo je Nanter da uzme meru Asvelu na gostujućem parketu, pošto je slavio na četiri od poslednjih deset duela odigranih u Lionu. Trenutna forma u gostima im ne garantuje uspeh, pošto su u toj statistici vezali tri neuspeha.

Generalno, njihovi dueli ne donose veliki broj poena, mada je prvi polufinalni okršaj otišao izvan tih očekivanja. Ipak, danas verovatno treba očekivati nešto drugačiju priču, jer Nanter više nema prava na grešku.

U drugom polufinalnom okršaju, Monako ima veliku zalihu protiv Dižona nakon prve dve utakmice i dovoljna im je jedna pobeda u naredna tri susreta kako bi obezbedili prolazak u veliko finale.