Reptorsi slavili u Milvokiju (105:99) I poveli 3:2 u finalnoj seriji
Adetokunbo zaključan kad se lomilo – Toronto ima devet života! (VIDEO)

Toronto ima više života od mačke. Delovalo je u jednom trenutku da će Milvoki pometlatiti rivala u finalnoj seriji Istoka, ali su Reptorsi pokazali da su satkani od šampionskog materijala. Toronto je sada blizu završne predstave, pošto je u noćašnjem meču bio bolji od Baksa (105:99) i poveo sa 3:2 u seriji.

Veliki, veliki uspeh za četu iz Toronta. Ne samo zbog činjenice da su dobili treću utakmicu zaredom, već i činjenice da su u nekoliko navrata uspevali da se vrate iz dvocifrenog zaostatka. Toronto je furiozno odigrao poslednju četvrtinu, “zaključao” Janisa Adetokunba i na kraju pobedio.

Briljantnu partiju ponovo je pružio Kavaj Lenar sa 35 poena, sedam skokova i devet asistencija… On je na različite način mučio odbranu Baksa, a Fred Vanvilt je trojkama dokusurio rivala. Pogodio je sedam dalekometnih hitaca iz devet pokušaja. Kajl Lauri je dodao 17, Paskal Siakam je bio zapažen sa 14 poena i 13 skokova.

Kod Milvokija 24 poena postigao je Adetokumbo, 20 je dodao Bledson, a ni dabl-dabl Brogdona (18 poena i 11 skokova) nije pomogao Baksima da izbegnu poraz, koji sada imaju samo još jednu šansu da se vrate u život i vrate seriju na svoj teren.

Navijači Milvokija su vrlo verovatno osećali miris finala posle furioznog početka njihovog tima. Baksi su sredinom prve četvrtine poveli sa 18:4. Ništa nije polazilo za rukom Reptorsima, koji su posle tajm-auta počeli da pokazuju zube. Toronto je smanjio zaostatak, zatim I poveo u drugoj četvrtini – 38:34.

Milvoki je imao još jedan ozbiljan nalet. Baš kao  na početku utakmice i na startu drugog poluvremena o svemu su se pitali Baksi. Koševima Adetokumba poveli su 60:51 i imali šansu da prelome utakmicu. Međutim, od tog trenutka videli smo mnogo bolje izdanje Toronta. Na startu poslednje deonice Reptorsi su imali i plus devet (89:81). Bio je to kraj svih nadanja Toronta.

Mark Gasol je pogodio jedno slobodno bacanja za prednost gostiju 100:97, Milvoki potom izgubio loptu, Siakam pogodio za 102:97, što su bili i ključni poeni za pobedu tima iz Kanade.