Prvi poraz Briža u sezoni
Živ je Mbokani, rešeta kao nekad! Antverpen je nagazna mina za Briž

Antverpen je u prethodnih godinu i kusur dana doveo gomilu poznatih imena poput Mbokanija, Defura Huda, Miralasa, Refaleova i postao jedan od botnijih faktora u belgijskom fudbalu. Početak sezone nije baš krenuo u očekivanom smeru, ali Antverpen ostaje nagazna mina za Klub Briž!

Briž od 2003. godine pobedio u Antverpenu, a danas je doživeo i prvi prvenstveni poraz u sezoni! Antverpen je u uzbudljivom meču preokrenuo i slavio 2:1. Priključio se borbi za vrh tabele iako lider Briž i dalje ima veliku prednost u odnosu na konkurenciju.

Meč je dva puta prekidan u prvom poluvremenu zbog pirotehničkih ispada domaćih navijača. A Brižu je to više odgovaralo. Gosti su bolje otvorili meč, imali zrelije šanse i poveli golom Šrijversa u 25. minutu pošto je Tau prethodno prošao po desnom krilu i uputio idealnu povratnu na penal.

Delovalo je da Briž sve drži u svojim rukama, ali u drugom poluvremenu je na teren izašao neki potpuno drugi Antverpen. Mbokani je u 48. minutu iznudio penal i sam ga realizovao. Iskusnom napadaču je to bio 11. prvenstveni gol ove sezone i ubeljivo je prvi strelac lige. Igra u nekadašnjoj formi iz Standarda i Anderlehta kada je rešetao mreže. Pre nešto manje od godinu dana ga niko nije hteo zbog problema sa kolenom, Antverpen je rizikovao i pogodio.

Izjednačenje je dalo krila domaćima, Mijoši i Mbokani su stavljali na muke odbranu gostiju i u 64. minutu je Antverpen preokrenuo. Lamkel Ze je pretrčao očajnog Kusunua Odilona (napravio penal nad Mbokanijem) i centrirao na peterac. Sobol je pod pritiskom Mijošija pokušao da očisti i pogodio svog golmana Mnjolea od kojeg se lopta odbila u gol.

Briž je potom dodao gas i počela je opsada domaćeg gola. Vanaken, Šrijvers, Vormer, Sobol su pretili, ali se Antverpen nekako odbranio i koliko-toliko oživeo šampionsku trku u Belgiji.

BELGIJA 1 - 15. KOLO

Varegem - Anderleht 1:1 (0:1)