I to u derbiju protiv mrskog rivala Sent Etjena na njegovom terenu (21.00)
Vreme je da krene Lavove

Sent Etjen i Lion se, najblaže rečeno, ne podnose i svaki njihov duel prepun je naboja koji se s tribina preliva na teren. Večerašnji Ron-Alp derbi podjednako je značajan za obe ekipe. Ulog je veliki, ali užareni ambijent u kojem će među 40-ak hiljada grlatih pristalica zeleno-belih na Žofroa Gišaru da bude i grupa od nešto manje od 1.000 gostujućih fanova sprečiće uspavanku.

Dva tima su imala naporne mečeve u Evropi, što bi svakako moglo da utiče na njihovo izdanje u ovoj utakmici. Ipak, i Sent Etjen i Lion imaju ogroman imperativ u ovom meču, s obzirom da su izuzetno loše startovali u ovoj sezoni. Domaćin je prošlog vikenda prekinuo niz od šest mečeva bez pobede u prvenstvu, dok je Lion nakon dva startna slavlja vezao šest utakmica bez pobede u domaćem prvenstvu (tri pobede i tri remija) pa su mu bodovi takođe neophodni. Istina, Lavovi su u sredu pomalo iznenađujuže slavili u Lajpcigu u okviru Lige šampiona, dok su Sveci u četvrtak remizirali sa Volfzburgom kod kuće u okviru Lige Evrope.

Sent Etjen ima problema s Lionom u poslednje vreme, pošto nije uspeo da savlada ovog protivnika na četiri vezane prvenstvene utakmice (tri poraza i remi). Lion je slavio prošle sezone posle preokreta na stadionu Žofroa Gišar rezultatom 2:1, a pobedonosni gol postigao je Musa Dembele u petom minutu nadoknade.

Timovi će biti prilično umorni nakon Evrope, ali i opterećeni rezultatom u ovoj utakmici, zbog čega najverovatnije nećemo gledati previše efikasnu utakmicu. Lion ima kvalitetniji tim i trebalo bi konačno da ga krene. Pobeda u jednoj ovakvoj utakmici mogla bi da ima izuzetan psihološki značaj za ovaj tim u nastavku sezone.

FRANCUSKA 1 - 9. kolo

Amijen - Marselj 3:1 (2:1)