Nekadašnji šampion Evrope slavio posle penala s igračem više
Vilin srećni trk ka Vembliju, Vrećice čeka još godina tavorenja (VIDEO)
Radost Griliša i kompanije

Prošle godine stali su na poslednjem stepeniku, a ove će imati priliku za popravni na Vembliju.

Aston Vila se plasirala u finale plej-ofa Čempionšipa nakon dramatičnog revanša na Hautornsu koji je rešen posle 120 minuta velike borbe i izvođenja jedanaesteraca. VBA je slavio sa 1:0 u regularnom delu, branio se koliko je mogao s desetoricom u produžecima, ali nije imao sreće i na penal-ruletu gde je Vila srećno stigla do trijumfa.

Junak plasmana nekadašnjeg šampiona Evrope u finale baraža je definitivno golman Džed Stir koji je majstorski odbranio udarce defanzivaca VBA Holgejta i Hegazija u prve dve serije. Istina, oživeo je na kratko nade domaćina promašajem i Adoma u četvrtoj seriji za Vilu, ali je u poslednjoj najbolji strelac i igrač gostiju Temi Abraham bio precizan i označio početak slavlja gostujućih pristalica na terenu komšijskog rivala.

Što se tiče same utakmice, nismo gledali lep fudbal. VBA je bio bolji oko 80 minuta. Na vreme su domaći izjednačili ukupan rezultat posle prekida i spretnog udarca glavom Krejga Dousona u 29. minutu. Aston Vila je teško dolazila do prilika, gledali smo tvrd meč, a ključni detalj zbio se u završnici. Zbog grubog starta glavni arbitar je isključio domaćeg vezista Krisa Branta u 80. što je bio znak za Vilu da počne da dominira.

To se i desilo, punih 40 minuta napadali su gosti bunker ekipe VBA, domaćin se grčevito branio i uspeo uz pomoć sreće i dobrog golmana Džonstona (prošle godine zanimljivo branio za Aston Vilu) da se dokopa penala. Ipak, tamo je usledilo razočaranje za sve pristalice Vrećica koje su ostale na kraju bez šanse za ekspresni povratak u Premijer ligu.

Aston Vila će 27. maja na Vembliju imati šansu za plasman u ellitu posle duge tri godine u nižem rangu, a rival će joj biti Lids ili Derbi koji sutra uveče na Elandu igraju revanš drugog polufinala plej-ofa u Čempionšipu.