Velika pobeda TSC-a, Kaluđerović uzalud pomerio rekord, Vojvodina ulazi u seriju

/ Izvor: mozzartsport
Komentari: 8
Radnik upisao treći trijumf u nizu

Definitivno je TSC postao ozbiljna superligaška ekipa! Ekipa koja će se do kraja sezone boriti za istorijski izlazak na evropsku scenu.

Samo prave ekipe, ozbiljne, psihološki jake, mogu u gostima da gube 1:0, da preokrenu za dva minuta, da odmah potom ostanu sa igračem manje i da onda pregaze domaćina, kao što je to TSC danas učinio Radu na Banjici. Rad je pred sam kraj uspeo da poraz učini podnošljivijim, ali tri herojska boda putuju na sever države – 4:3.

Građevinari su otvorili utakmicu kao iz najlepših želja: dosuđen im je penal u 4. minutu, koji je Andrija Kaluđerović pretvorio u gol za vođstvo. Napadaču Rada to je 67, a kasnije je dodao i 68. pogodak u karijeri u Superligi, za još dva “koraka” pomerio je rekord. Ali, ispostavilo se da to Beograđanima nije mnogo vredelo...

TSC je za samo dva minuta, golovima Zeca i Lukića u 25. i 26. minutu preokrenuo na 2:1, da bi odmah potom Antonić dobio crveni karton. Ali, to ni za jotu nije usporilo tim iz Bačke Topole. Naprotiv, Silađi i Tumbasević su još dva puta zatresli mrežu Rada i zapretili da mu nanesu pravu katastrofu. Ipak, Građevinari su posle toga zaigrali na sve ili ništa i došli do 3:4, ali do boda nisu uspeli.

Tvrda utakmica i pored tri gola viđena je na Karađorđu, gde se Vojvodina propisno oznojila da bi slomila uporne Lučance – 2:1.

Bez mnogo šansi na obe strane prošlo je prvo poluvreme, a golovi su počeli da padaju tek od polovine drugog. Najpre je Čović glavom doneo prednost Vojvodini, da bi Zečević autogolom duplirao to vođstvo. Ali, nije bilo mirnog finiša za domaćina.

Šatara je smanjio na 2:1 i uneo neizvesnost pred poslednjih desetak minuta, ali većih uzbuđenja nije bilo.

Pomalo u senci, Radnik je danas vezao treću uzastopnu pobedu u Superligi – 2:0. Javor je u Surdulici nastavio seriju očajnih rezultata i goreće mu pod nogama u borbi za opstanak kako stvari trenutno stoje...