Vanzemaljci pokupili pobedu, Holding iz keca u dvojku

Šest golova na dva prijateljska meča u Rusiji

Odavno smo već konstatovali da od fudbala gotovo da nema ništa širom planete. Tek par liga i dalje odoleva virusu korona, a prijateljski mečevi igraju se širom Švedske i Rusije. U najvećoj zemlji sveta, rano jutros igrali su niželigaši, koji su nas obradovali sa ukupno šest pogodaka.

Saturn Ramenskoj je danas pred svojom publikom uništio drugi tim Rotora iz Volgograda, te tako potvrdio da se nalazi u zavidnoj formi u ovo nezgodno vreme, kada je zdravlje pre svega na prvom mestu – 3:0 (2:0).

Već nakon prvog poluvremena bilo je jasno da Rotor čeka prava katastrofa. U osmom minutu meča Zavarukin je doneo prednost domaćima, a Alšanski je mogao u 35. minutu sa kreča da uveća prednost domaćih. Međutim, napadač Saturna je promašio kazneni udarac, ali se samo četiri minuta kasnije na pravom mestu našao Rodionov, te ipak doneo dva gola prednosti Saturnu na pauzi.

Da će domaći ovde odneti trijumf bilo je jasno u 63. minutu kada je Rotor ostao sa igračem manje na terenu. Vanzemaljci iz ekipe Saturna su to iskoristili i preko Alšanskog došli do trećeg pogotka. Ovaj fudbaler se tako iskupio za promašen penal iz prvog poluvremena.

Drugi meč dana bio je znatno zanimljiviji. Čita je imala prednost protiv Holdinga na poluvremenu, bila je i favorit za pobedu, ali je gostujući tim ipak došao do velikog preokreta u drugom delu igre – 1:2 (1:0).

U 24. minutu igre, Švetsov je doneo prednost domaćima i sve je išlo baš kako treba. Međutim, negde na polovini drugog poluvremena dosuđen je penal za goste, koji je izgleda bio prelomna tačka na ovom meču. Grigorjev je u 69. minutu poravnao rezultat, a Kuzovkin je u 83. minutu doneo potpuni preokret i radost Holdingu.