Repriza finala iz Sočija 2017. godine
Ural i Lokomotiva ponovo za Kup Rusije

Lokomotiva iz Moskve i Ural iz Jekaterinburga igraće u finalu Kupa Rusije na Samara Areni 22. maja. Ekipa iz glavnog grada slavila je u Rostovu sa 2:0 i tako anulirala loš rezultat iz prve utakmice (2:2), dok je Ural odbranio minimalnu prednost iz prve utakmice i remizirao sa Arsenalom u Tuli rezultatom 2:2.

Golove za Lokomotivu u Rostovu postigli su Žamaletdinov u finišu prvog poluvremena i Fjodor Smolov u 62. minutu, a asistent kod oba pogotka bio je Anton Mirančuk. Ekipa Jurija Sjomina odigrala je znatno zrelije nego u prvom meču, gde je čak u dva navrata bila prinuđena da juri prednost protivnika.

Ural bi znatno lakše odradio posao u Tuli da od 34. minuta nije igrao bez Erika Bikfalvija. Rumun je bio strelac gola u prvom minutu, dok je prednost gostiju već u 24. minutu udvostručio El Kabir. Ipak, isključenje Bikfalvija vratilo je u život domaćina, koji je u drugom poluvremenu izjednačio zahvaljujući autogolu Harojana i pogotku Mirzova, ali su mu bila neophodna još dva pogotka za prolaz.

Lokomotiva je poslednji (deveti) trofej u kupu osvojila u sezoni 2016/2017, dok će Uralu ovo biti drugo finale u istoriji, prvo nakon upravo tog finala kada je Lokomotiva slavila sa 2:0 u Sočiju.