Unas i Dolberg sami napravili 2:0 za Nicu, ali šta vredi kada je odbrana bušna

Na kraju 2:2 na Azurnoj obali...

Delovalo je kao da će Nica nakon dva rana pogotka slaviti na Azurnoj obali, ali onda je usledio šok za njihove navijače. Prvo je došao hladan tuš u 45. minutu prvog poluvremena nakon pogotka Samuela Grandsira za 2:1, a nakon toga je u 53. minutu Dante pogodio svoju mrežu za konačnih 2:2.

Već na startu meča videla se bolja igra domaćina. U prvom minutu, Pjer Lis Melu je izblokiran pri pokušaju centaršuta i Nica je dobila korner. Azuri su već na početku pokazali da su favoriti i napadali su od samog starta. Pokazali su odličnu inicijativu, a dobra igra donela im je pogodak u 23. minutu kada je Adam Unas pogodio prazan gol nakon asistencije Kaspera Dolberga.

Samo desetak minuta kasnije, Nica je stekla prednost od 2:0, samo što su se ovaj put uloge zamenile, pa je asistent bio Unas, a pogodio je Dolberg.

Dobro je igrala Nica i u nastavku utakmice, sve je izgledalo kao da su domaći rešili utakmicu i da će zadovoljno odneti sva tri boda, ali je u poslenjim minutima prvog poluvremena usledio hladan tuš. Nakon odbitka je Samuel Grandsir poslao loptu u desne rašlje za 2:1, a Valter Benitez je ostao nemoćan. Brest se vratio u igru.

Počelo je drugo poluvreme, a problemi Nice su ostali. Grandsir je šutirao u 53. minutu, a lopta se od Dantea odbila u gol za 2:2, pa se Brest totalno vratio u igru. Azuri su prokockali prednost od dva gola za mali vremenski period.

Nastavili su domaći da kruže oko gola Galtijea Larsonera, prvo je u 56. minutu pokušao Unas, ali nije bio precizan. On je potom napustio igru, a njegova zamena Mician Maolida je šutirao snažno sa ivice šesnaesterca, ali Larsoner je bio na visini zadatka. U 88. minutu Brest je mogao da okrene utakmicu skroz u svoju korist, Ugo Manjeti je pokušao da matira Beniteza, ali se golman dobro snašao i odbranio svoj gol.

FRANCUSKA 1 - 26. KOLO

Nica - Brest 2:2 (2:1)