Ufa preživela Tom i ostala u prvoj ligi (VIDEO)

Gosti se odbranili bez šuta na gol

Igraće se i naredne sezone prvoligaški fudbal u Ufi. Namučila se ekipa iz Baškortostana u baražu sa Tomom, ali je golman Krotov odbranom u 90. minutu uspeo da spreči produžetke i dodatni stres. Tom je dobio revanš sa 1:0, što nije bilo dovoljno posle 2:0 za Ufu u prvom meču.

Tom je poveo na vreme, već u 11. minutu golom Gasilina prepolovio je prednost sa kojom je Ufa došla na revanš. Kakva je bila ofanziva domaćeg tima tokom cele utakmice govori i podatak da gost za 95 minuta igre nijednom nije šutnuo na gol!

Grčevito se branila Ufa i odbranila, čak je Belenov dobio dva žuta kartona u poslednjih 60 sekundi i završio utakmicu koji sekund pre kraja.

Drugi par baraža čine Krila Sovjetov i Nižnji Novgorod, revanš se igra u Samari, a prvi duel dobila su Krila sa 3:1.

Novi članovi ruske Premijer lige naredne sezone biće Tambov i Soči, a ispali su Anži i Jenisej.