Mačva i Rad odigrali bez golova, Arsić spasilac Voždovca
U Vranju i Zemunu iz dvojke u keca, Bačka najugroženija

U poslednjem kolu za opstanak u Superligi boriće se Bačka, Zemun, Dinamo Vranje i Rad! Posle današnjih utakmica plej-auta svoje mesto u elitnom rangu srpskog klupskog fudbala overili su Radnik iz Surdulice, Mačva, Voždovac i Spartak iz Subotice.

Najzanimljivije bilo je u Vranju i Zemunu, gde su se dogodila dva identična preokreta – iz dva u jedan i to u pobedama nad Spartakom i Radnikom rezultatima 2:1.

Dinamo je do preokreta stigao posle ekspresnih pogodaka Lefterisa Macukasa i Danijela Gašića u 48. i 51. minutu, čime su poništili gol Milana Marčića sredinom prvog dela utakmice. Dinamo je tako stigao do druge uzastopne pobede i šeste pozicije na tabeli koje garantuje baraž, ali i na dva boda od opstanka u Superligi, pošto je Rad uspeo da izvuče remi bez golova protiv Mačve. Spartak je takođe profitirao iz nerešenog ishoda u Šapcu uprkos porazu, pošto je napravio dovoljnu razliku da uoči poslednjeg kola ne mora da strahuje... Dinamu za kraj ostaje gostovanje Bačkoj, koja je uoči poslednjeg kola bez šansi za opstanak, ali ima mogućnost da dođe bar do baraža.

Zemun slavi Nemanju Tomića! Nekadašnji prvotimac Partizana bio je dvostruki strelac s golovima u 50. i 63. minutu, što je Radnik ostavilo bez bodova, a Ivana Kričaka bez šanse da se proslavi. Zemun je sada na 20 bodova, koliko ima i Dinamo, pa će gostovanje Radu u poslednjem kolu odlučiti konačni plasman na tabeli.

Na krovu Stadiona slavi se ime Lazara Arsića! Zmajevi konačno mogu da odahnu, pošto su uz minimalac verovatno poslali Bačku u ambis! Strelac jedinog pogotka na utakmici bio je upravo Arsić u 84. minutu, a njegov pogodak toliko se slavio da je heroj Voždovca bio „počašćen“ i žutim kartonom. Ali, sigurno mu niko u klubu neće zameriti, jer im je upravo tim pogotkom zadržao superligaški status.

U poslednjem kolu, koje je na programu 19. maja Radnik dočekuje Mačvu, Voždovac ide na noge Spartaku, Rad čeka Zemun, a Dinamo ide u Bačku.